Mieszkanka Kirowa zostawiła na tydzień trzyletnią córkę samą w domu. Dziewczynka umarła z pragnienia.

Ciało dziecka znaleziono 20 lutego. Widocznych cielesnych obrażeń nie odnotowano. Zgodnie z wynikami ekspertyzy sądowo-medycznej, przyczyną śmierci mogło być odwodnienie.

Lokalny Rzecznik Praw Obywatelskich Władimir Szabardin poinformował, że 22-letnia matka wyszła z domu 13 lutego. Przed wyjściem zakręciła w mieszkaniu wodę i zamknęła drzwi wejściowe. Zwłoki dziewczynki znalazła babcia, która odwiedziła wnuczkę z okazji urodzin. W tym czasie matka zmarłej była u koleżanki. Szabardin podkreśla: "To straszna śmierć, dziewczyna umierała powoli, w męczarniach, nie miała dostępu ani do wody, ani do jedzenia" .

Zaznacza również, że możliwym jest fakt, iż zachowanie matki było zamierzone. Przez okres tygodnia w ogóle nie interesowała się ona stanem dziecka, ponadto dziewczynka nie chodziła do lekarzy i do przedszkola, nie miała jeszcze trzech lat.

Na podstawie części 2 art.105 Kodeksu Karnego, matce postawiono zarzut zabójstwa małoletniego ze szczególnym okrucieństwem. Została zatrzymana, 22 lutego zapadnie decyzja odnośnie zastosowania względem niej środka zapobiegawczego.

 

Tłumaczenie: Noemi Grześkowiak

Źródło: https://lenta.ru/news/2019/02/22/bad_news/

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.