W Moskwie przed sądem stanie mężczyzna, który przyznał się do zabójstwa pięciu kobiet na terenie Moskwy i Obwodu moskiewskiego.

Jak informuje Julia Iwanowna - przedstawicielka Komitetu Śledczego FR, śledztwo w sprawie Bachtijara Matiakubowa, który został oskarżony o popełnienie pięciu morderstw, związanych z napadem rabunkowym, zostało zakończone. Akt oskarżenia w danej sprawie został skierowany do sądu.

Według informacji śledczych, Matiakubow od stycznia do kwietnia 2015 roku dokonał pięciu morderstw. Jego ofiarami były kobiety, które uprzednio śledził w odludnych miejscach, w parkach na terenie Moskwy i Obwodu moskiewskiego. Mężczyzna zadawał im wiele ran kłutych.

Ekspertyza psychologiczno-psychiatryczna wykazała, że oskarżony jest osobą niestabilną emocjonalnie oraz ma zaburzenia osobowości. Ponadto, jak podają eksperci, cechuje go porywczość, nadpobudliwość, mściwość i osobista nienawiść do kobiet.

Matiakubow przez długi okres czasu był nieuchwytny. Udało się go namierzyć za pomocą telefonu komórkowego. Śledczy analizowali tereny, na których przebywał i porównywali je z miejscami zbrodni. Podczas przeszukania mieszkania, które wcześniej zajmował oskarżony, znaleziono jego ubranie ze śladami krwi dwóch ofiar.

Rozesłano za nim międzynarodowy list gończy. Zatrzymano go w innym państwie za popełnienie podobnych przestępstw. W grudniu 2017 roku został ekstradowany do Rosji.

Podczas śledztwa wstępnego Matiakubow przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych mu przestępstw.

 

Tłumaczenie: Noemi Grześkowiak

Źródło: http://www.aif.ru/incidents/v_moskve_pered_sudom_predstanet_seriynyy_ubiyca_zhenshchin

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.