Dyrektor ośrodka dla osób starszych w Permie, którego wcześniej poszukiwano, został zatrzymany.

11 lutego mężczyzna trafił do aresztu tymczasowego. Aktualnie toczy się sprawa dotycząca wyboru zastosowania względem niego środka zapobiegawczego oraz kwestii przedstawienia mu zarzutów.

Ośrodek czasowego pobytu dla osób starszych "Nadieżda" znajdował się w prywatnym trzypiętrowym domu w Industrialnej dzielnicy Permu. Według danych śledztwa, w 2018 roku ośrodek ten został założony przez 57-letnia lokalną mieszkankę Permu oraz jej 36-letniego znajomego. Pomieszczenia w domu nie odpowiadały wymaganym standardom: starsi ludzie, potrzebujący stałej opieki i obserwacji medycznej, pozostawieni byli bez jakiejkolwiek pomocy specjalistycznej. W listopadzie 2018 r. w stosunku do założycieli ośrodka wszczęto sprawę karną zgodnie z cz. 1 art. 238 KK FR („ Świadczenie usług, które nie spełniają wymogów bezpieczeństwa dla życia i zdrowia konsumentów").
 

W zeszłym tygodniu odbyła się ponowna kontrola, w toku której okazało się, że placówka nadal istnieje i kontynuuje pracę, a wszelkie niedogodności i odchylenia od obowiązujących norm nie zostały wyeliminowane.

W czasie prowadzenia kontroli w domu znajdowało się 12 osób.

Rozpoczęto poszukiwania dyrektora ośrodka w charakterze podejrzanego, ponieważ nie stawił się on na przesłuchaniu w wydziale śledczym.

Według danych prokuratury Industrialnej dzielnicy, działalność ośrodka została wstrzymana. Przebywające w nim osoby zostały przewiezione do państwowych placówek medycznych i socjalnych Permu. Ich życiu i zdrowiu nie grozi niebezpieczeństwo.

 

Tłumaczenie: Noemi Grześkowiak

Źródło: http://www.aif.ru/society/law/v_permi_zaderzhan_direktor_priyuta_gde_byli_obnaruzheny_istoshchennye_pensionery

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.