W Rejonie kalinińskim w Sankt Petersburgu, w skrajnie zaniedbanym mieszkaniu, wśród setki szczurów znaleziono 8-letnią dziewczynkę. Informacja na ten temat pojawiła się na stronie internetowej Rzecznika Praw Dziecka, Swietłany Agapitowej.

Według ombudsmana, 11 kwietnia mieszkańcy budynku przy ulicy Karpińskiego zaapelowali do policji z powodu nieprzyjemnego zapachu, docierającego z jednego z mieszkań.

"Na widok tego, co znajdowało się w środku, można było doznać szoku: dwupokojowe mieszkanie zasypane śmieciami, ponadto około 100 szczurów domowych, żyjących razem z ludźmi" - czytamy w raporcie. Agapitowa podkreśla, że matka dziewczynki jest gotowa pozbyć się gryzoni i doprowadzić dom do porządku.

Dziecko jest w szpitalu i czuje się dobrze. Dotąd rodzina nie była odnotowana w jednostce ds. nieletnich.

Wszczęto postępowanie administracyjne przeciwko matce dziecka na podstawie art. 5.35 Kodeksu Wykroczeń Administracyjnych ("Niedopełnienie przez rodziców lub innych przedstawicieli prawnych osób nieletnich obowiązków w zakresie ich utrzymania i wychowania").

W marcu uratowano pięcioletnią „dziewczynkę Mowgli”, która również żyła w tragicznych warunkach. Wówczas sąsiedzi wezwali policję z powodu donośnego płaczu dziecka, które znajdowało się w górach śmieci. Dziewczyna nie mówiła, wykazała niski poziom umiejętności społecznych. W skórę na jej szyi wrosła spiralna gumka do włosów, którą później lekarze musieli usunąć chirurgicznie. Matka dziecka Irina Gieraszczenko została aresztowana pod zarzutem usiłowania zamordowania dziewczynki i zatrzymana w areszcie do 10 maja.

Tłumaczenie: Noemi Grześkowiak

Źródło: https://lenta.ru/news/2019/05/08/mauglikrus/

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.