Pacjenci Dziecięcego Szpitala Klinicznego Kraju Permskiego skarżą się na pluskwy, myszy i karaluchy, biegające w budynku.

Nagranie, na którym przedstawiono złapanego do probówki owada zostało opublikowane na portalu "Vkontakte»

"To przychodnia na Baumana, 22. Takie insekty można zobaczyć w klinice dziecięcej na oddziale dla najmłodszych pacjentów. Leżą tu dzieci poniżej 1 roku życia. Wspaniale!”. — komentuje autor nagrania.

Jak się okazuje, to nie pierwsze skargi na warunki panujące w tym szpitalu; na oddziałach jest niehigieniczne, a w toaletach i prysznicach "myszy i szczury biegają, nawet pułapki na nie zastawiono".

Oczywiście pracownicy zapewniają, że po raz pierwszy słyszą zażalenia tego typu i że nic podobnego nie ma i nigdy nie miało miejsca.

Wcześniej, na początku stycznia, zwracano uwagę na niedogodności panujące w szpitalu w Kuźniecku (Obwód penzeński). Tutaj łóżka dla pacjentów składano z krzeseł i drewnianych płyt. Jak twierdzi lekarz Aleksiej Potapow, konieczność zorganizowania dodatkowych łóżek wiązała się z napływem pacjentów po świętach noworocznych. Według niego, w ciągu kilku dni było hospitalizowanych w trybie pilnym ponad 60 osób.

 

Tłumaczenie: Noemi Grześkowiak

Źródło: https://lenta.ru/news/2019/01/28/typical/

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.