W sieciach społecznościowych zamieszczono wideo, na którym odbywa się rytualny obrzęd muzułmanów –składanie ofiary na cześć narodzin dziecka. Mieszkańcy Surgutu negatywnie odnieśli się do zaistniałej sytuacji, która miała miejsce bezpośrednio przy klinice położniczej. Prawdopodobnie powodem wydarzenia było wypisanie ze szpitala młodej mamy z noworodkiem.

Na nagraniu widać, że świadkami uśmiercania zwierzęcia były kobiety i dzieci. Przypadkowi przechodnie również przypatrywali się strasznemu widowisku.

"Czyżby ludzie, którzy tam byli i odbierali swoje żony z noworodkami, po prostu w milczeniu stali i filmowali to wszystko? Przecież żyjemy w cywilizowanym świecie. Jestem po prostu zszokowana" – napisała w komentarzach mieszkanka Surgutu. Internauci z oburzeniem komentowali nagranie. Jedni krytykowali ochroniarzy szpitala, inni tych, którzy zorganizowali spektakularny rytuał.

Jeden z użytkowników wyjaśnił, że rzeczywiście, taki obrzęd istnieje, ale niekoniecznie musi być przeprowadzony w dzień wypisu z kliniki matki z nowonarodzonym dzieckiem, a już tym bardziej nie powinien odbywać się na oczach wielu osób postronnych:

To normalna tradycja! Nie rozumiem tylko, dlaczego jest upubliczniana przed kliniką położniczą... Można to było zorganizować gdzieś na uboczy czy na daczy...”, - stwierdził Internauta.  

Tłumaczenie: Noemi Grześkowiak

Źródło: http://vestniksr.ru/news/22032-v-surgute-prjamo-u-sten-roddoma-zarezali-barana.html

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.