Ministerstwo Kultury Rosyjskiej Federacji przedstawiło oficjalne logo Roku kina rosyjskiego. Przedstawia ono bilet z nazwą wydarzenia i trzema prostokątami w barwach flagi Rosyjskiej Federacji.

 

—Chcieliśmy, żeby logo odzwierciedlało pokoleniowe dziedzictwo filmowców, stare i nowe technologie- powiedział rzecznik prasowy Ministra Kultury Jelizawieta Anisimowa. — Po lewej można zauważyć kawałek taśmy filmowej, która z jednej strony symbolizuje przemysł filmowy (w Roku kina Ministerstwo obiecało zaprezentować większą ilość debiutów filmowych), a z drugiej mówi o znaczeniu zachowania najlepszych tradycji rodzimej kinematografii.

 

Jednocześnie trzy okna otwierające się na świat kina to ekrany. Obraz nie jest dziełem przypadku; głównym zamysłem Roku kina jest rozwój sieci kin w małych rosyjskich miastach. Dzięki temu programowi miliony obywateli uzyskają dostęp do nowych filmów. Oprócz tego, czerwone i granatowe okienka można interpretować jako okulary 3D, będące symbolem innowacji w kinematografii, które my również wspieramy.

 

Zdaniem przedstawiciela ministerstwa, logo odzwierciedla wszystkie ogniwa przemysłu filmowego — produkcja (taśma filmowa), dystrybucja (ekrany) i widzowie (bilet).

 

7 listopada Władimir Putin podpisał dekret o przeprowadzeniu Roku kina rosyjskiego w 2016 roku. W związku z tym Ministerstwo Kultury opracowało plany mające na celu rozwój rodzimej kinematografii, zwiększenie krajowej produkcji filmowej, modernizację szeregu studiów filmowych, stworzenie «filmów- wydarzeń», wsparcia i zapewnienie warunków do rozwoju krajowej kinematografii, a także pokazów w regionach. Przewiduje się, że rosyjska kinematografia otrzyma wszechstronną pomoc w szerzeniu jej na międzynarodowym rynku.

 

Tłumaczyła: Marta Siekierska     

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.