Ukraiński prokurator prowadzi dochodzenie przeciwko Scooterowi

„Dziękuję Ci Półwysep Krymski. Do zobaczenia następnym razem.”: Zespół Scooter wystąpił na Krymie. Teraz pojawiły się kłopoty członków zespołu
z ukraińskim wymiarem sprawiedliwości.

 

Mimo wcześniejszych ostrzeżeń dotyczących prawnych konsekwencji Scooter wystąpił na Krymie. Teraz członkowie zespołu mają problemy z ukraińskim wymiarem sprawiedliwości.

Ukraińska prokuratura na anektowanym przez Rosję Krymie, Półwyspie Morza Czarnego, prowadzi jawne dochodzenie przeciwko Scooterowi. Doniosła o tym Niemiecka Agencja Prasowa powołując się na raport Ukraińskiej Agencji Informacyjnej UNIAN. W odpowiedzi Niemcy oznajmiły, że w razie badań świadków zespołu udzielą im pomocy prawnej. Członkom zespołu zagraża do 8 lat więzienia.

W piątkowy wieczór Scooter grał jako gwiazda wieczoru na muzycznym festiwalu ZBFest w Bałakławie, blisko morskiego miasta Sewastopola. O tym, że występ zespołu na Krymie jest drażliwym tematem, wiedzieli H. P. Baxxter i jego koledzy z zespołu już wcześniej. Od dawna było znane oburzenie publiczne z powodu zaplanowanej na czerwiec trasy koncertowej: Mimo wszystkich zapewnień, że muzykę robi się dla fanów, show stało się także wydarzeniem politycznym.

Ukraiński ambasador w Niemczech, Andrej Melnyk, powiedział, że nielegalny wjazd Scootera na anektowany w 2014r. półwysep jest „…przestępstwem z poważnymi konsekwencjami”. Potwierdził wiadomość grupy medialnej o wszczętym postępowaniu karnym. „To nie jest żadne drobne przewinienie, tylko poważny czyn, który zostanie szeroko w świecie ukarany.”

Ukraina przyjrzy się z bliska wycieczkom na Krym z Rosji, które przedsięwziął Scooter, po naruszeniu jej granic. Poza tym artystom nie wolno było wjeżdżać na Krym, odkąd tam wystąpili w 2014r. Podczas majowego konkursu Eurowizji w maju w Kijowie, także rosyjska kandydatka Julia Samoilowa miała zakaz wjazdu na Ukrainę. Zarzucono artystom sceny dotyczące anektowania Krymu w 2015r.

Rosyjska Agencja Prasowa Ria Nowosti doniosła, że dla Scootera i jego słuchaczy był to komiczny wieczór. Fani hucznie przyjęli zespół. A lider zespołu pożegnał się słowami: „Dzięki Krym! Do zobaczenia następnym razem.”

 

Anna Gałka

Tłumaczenie ze „Spiegel”

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.