Nowy muzykalny zespół został nazwany na cześć kompozytorów Benjamina Brittena i Dmitrija Szostakowicza.

W środę, 17 lipca, w Londynie ogłosili o tworzeniu unikatowej rosyjsko-brytyjskiej orkiestry. Poparcie inicjatywie w ramach roku muzyki Rosji i Wielkiej Brytanii okazują „Rosnieft” i kompania BP. Możliwe, że nowy zespół wystąpi już jesienią w miastach Brytanii i Rosji.

Jak opowiedział jeden z założycieli, dyrygent moskiewskiego teatru „Nowa opera” Jan Latham-Koening, głównym celem było „stworzyć orkiestrę, która się wyróżnia wybitnym kunsztem, i przy tym będzie mogła pomóc w polepszeniu rozumienia pomiędzy naszymi narodami za pomocą muzyki”.

„Jestem pewien, że to będzie kulturowy i polityczny sukces”, - podkreślił dyrygent.

On także wyjaśnił, że orkiestra została nazwana na cześć dwu wielkich kompozytorów, dlatego, że ich przyjaźń w dużej mierze miała wpływ na muzykę, którą oni tworzyli.

„U młodych wykonawców Rosji i Wielkiej Brytanii są różne podejścia do muzyki, i my mamy nadzieję, że oni znajdą czego się nawzajem nauczyć. Chcemy połączyć najlepsze cechy, które wyróżniają te kraje, żeby zbudować idealną orkiestrę ze względu na muzykę”, - mówi Jan Latham-Koening.

Założycielem orkiestry został ex pomocnik ministra energetyki Wielkiej Brytanii Charles Handy. Projekt został stworzony za pomocą kompanii „Rosniegt” i BP.

Orkiestra się składa z 86 młodych muzykantów w wieku od 18 do 28 lat, reprezentujących główne konserwatoria dwóch krajów. Po raz pierwszy oni się spotkają we wrześniu w Sochi, gdzie w parku nauki i sztuki „Sirius” odbędą repetycje nowej orkiestry, informuje biuro prasowe „Rosnieft”.

 

Tłumaczenie: Valeriya Galantseva

Autor: Aleksandra Piatnickaja

Źródło: KP.RU

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 17 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.