18-tego września zakończył się w Moskwie X Międzynarodowy Konkurs imienia Fryderyka Chopina dla młodych pianistów. Dwie pierwsze nagrody-w kategorii juniorów i w kategorii starszej zdobyli przedstawiciele Rosji.

Zwycięzca konkursu w kategorii juniorów został Aleksandr Bolotin (urodzony w roku 2000) z Sankt-Petersburga, natomiast nagrodę pierwszą w kategorii starszej otrzymał Kanstantin Hachikjan (urodzony w 1995 roku) z Moskwy.

Polskie Centrum Kultury jest stałym partnerem Międzynarodowego Konkursu dla młodych pianistów im. Fryderyka Chopina w Moskwie. W tym roku Centrum ufundowało dwie nagrody pieniężne dla uczestników konkursu: nagrodę za drugie miejsce w kategorii juniorów, którą otrzymał szesnastoletni chiński pianista Bojan Zheng. Drugą z nagród pieniężnych- dla uczestnika trzeciej tury konkursu-otrzymał czternastoletni Aleksandr Doronin z Moskwy.

Łącznie w konkursie udział wzięło 27 pianistów w grupie juniorów i 14-stu w grupie starszej z Rosji, Polski, Chin, Korei Południowej, Chorwacji, Kanady, Ukrainy, Kazachstanu i Wietnamu.

Następny, XI Międzynarodowy Konkurs dla młodych pianistów im. Fryderyka Chopina, odbędzie się w Moskwie w 2020 roku.

Źródło: http://kulturapolshi.ru/

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.