Gwiazdy estrady i młodzi wykonawcy różnych narodowości złożą życzenia na Dzień Rosji na festiwalu, organizowanym przez Federalną agencję w sprawach narodowości.

Festiwal „Wielonarodowa Rosja”, który Federalna agencja przy wsparciu Moskiewskiego rządu organizują 12 czerwca na Pokłonnej Górze, obejmie wszystkie narodowości kraju. W Dzień Rosji tutaj zabrzmią piosenki po rosyjski, armeńsku, ingusku, azerbejdżańsku, cygańsku i innych językach narodowości Rosji w wykonaniu początkujących i popularnych artyści. Profesjonalne zespoły pokażą nacjonalne tańce.

„Żywy i kolorowy festiwal „Wielonarodowa Rosja” – jedno z najważniejszych uroczystych wydarzeń kraju i stolicy. On stał się dobrą tradycją w dużej mierze dzięki ważnej oświatowej misji. Jego uczestnicy mogą udać się w wirtualną podróż po Rosji, dotknąć kulturowe bogactwo kraju, poczuć się częścią naszej wielonarodowej ojczyzny”, - podkreślił szef agencji Igor Barinow.

Impreza się zacznie o 11.00. O tej godzinie otworze drzwi miasteczko z kuźnią, garncarnią, warsztatami splotu chodaków, filcowaniu walonków, wyrobu lalek, malowaniu matrioszek.

O 12.00 w Parku Pobedy zabrzmi etnomuzyka w nowoczesnej obróbce, zatem gości będą mogli zaśpiewać z artystami ulubione narodowe piosenki w etnokaraoke i posłuchać, jak śpiewają zwycięzcy konkursów telewizyjnych.

Profesjonalni tancerzy będą prowadzić warsztaty z lezginki, a potem sami zatańczą ten taniec.

Kulminacją będzie duży koncert. Jego będą prowadzić popularna aktorka i społecznik Jana Poplawskaja i piosenkarz i kompozytor Zarif Norow. Koncert się zacznie o 16.25 ze złożenia życzeń i wspólnego śpiewaniu hymnu.

Pierwszym na scenę wyjdzie popularny rosyjski i gruziński piosenkarz Soso Pawliaszwili. Także w ten dzień dla gości festiwalu wystąpi Ewklid Kiurdzidis, piosenkarki Anastasia Spiridonowa i Anna Szulgina (SHENA), zwycięzcy show „The Voice” i „The Voice Kids”. Zakończy się festiwal etnodyskoteką.

Tłumaczenie: Valeriya Galantseva

Źródło: KP.RU

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.