Wytwórcy kwiatów i roślin z całego świata przywieźli swoją produkcję do „KrokusEkso”. Czym to nie próbowali zadziwić organizatorzy licznej sali wykładowej: mistrzostwa Rosji w zawodowej florystyce, różne pokazy i klasy mistrzowskie, róże sięgające prawie dwóch metrów, wspaniałe ogrody, morze kolorów i nawet żywy lampart. Nic dziwnego, że z każdym rokiem wystawę zwiedza coraz więcej widzów.

 

 

Niezwykły bukiet ze zwykłych kwiatów

Na tym tle wyodrębnić postarali się i specjaliści online-platformy Flower Experience. Dla swojego klienta i dawnego partnera, holenderskiej firmy Dummen Orange, opracowali oni całkowicie nowy formant przedstawienia produkcji kwiatowej – na tablicy, przedstawionej jak kwiaciarnia przyszłości, z dużą witryną i ogromnym, wyraziście oświetlonym stole, floryści i projektanci rosyjscy Paweł Gorbienko i Jekaterina Rodina pokazywali i opowiadali, jak tworzyć komercyjne bukiety dla różnego rodzaju świąt obchodzonych w Rosji.

Taki format wystawy zebrał naprawdę dużą ilość aktywnych słuchaczy w sali. Ze wszystkich stron sypały się pytania i życzenia. Floryści weszli w rozmowę z widzami, którzy nie mniej niż sami autorzy, byli zainteresowani jaki bukiet stworzą.

Naszym zadaniem, jako zaproszonych florystów rosyjskich, było pokazanie jak przy absolutnie prostym komplecie kwiatów od firmy Dummen Orange i zieleni od towarzystwa Adomex zrobić piękne i kreatywne, a do tego sprzedawalne bukiety, a także takie, które nadają się do zrobienia przez każdego florystę, niezależnie od jego poziomu doświadczenia w zawodzie – opowiada Paweł Gorbienko – proszę uwierzyć, to wcale nie jest proste zadanie – trzeba zaspokoić i zapotrzebowanie, i finanse, i oczekiwania wszystkich ze stron. Ale ja jestem pewien – nasz dwudniowy kurs był w 100-u % przydatny każdemu. I nie przypadkowo właśnie nasze stoisko firmowe Dummen Orange cieszyło się po raz pierwszy w ciągu całej historii wystaw „KwiatyEskpo” taką ogromną popularnością”.

 

Już nie pierwszy raz holenderscy selekcjonerzy stawiają na rosyjskich florystów, i nasi współobywatele z zaszczytem wykonują złożone na nich odpowiednie zadania.

Oprócz klasy mistrzowskiej, specjalnie dla wystawy florystka Anna Czajkowskaja razem z specjalistką Alonoj Enn stworzyły zadziwiający strój rosyjskiej piękności z oplątwy i chryzantemy. Specjalista z firmy Dummen Orange Rik Mink należycie docenił pracę Rosjan: „Mimo ekonomicznej niestabilności, patrzymy z pewnością w przyszłość. Pomoc online platformy Flower Experience i jej dyrektora – Natalii Mironowoj – pomaga nam lepiej zrozumieć klienta, a to daje nam możliwość poprawnego zaplanowania współpracy. Wszystko było idealnie: kompozycje kwiatów, styl i innowacyjne sposoby prezentacji. Ten projekt wniósł swój wkład w rozwój naszej współpracy z Rosjanami”.

Takie stosunki są bardzo ważne, przecież sukces może być budowany tylko na wzajemnym zaufaniu. W Rosji są swoje, znane tylko nam, tradycje przedstawiania bukietów. Każdy z nas, kupując bukiet, poczuwa się troszkę jak stylista. My dajemy nie tylko bukiet, ale również część naszej duszy. Jeśli bukiet stworzył florysta pełen życia i kontaktowy, to wróży to tylko sukces w przyszłości.

Perspektywy i tendencje rozwoju przemysłu kwiatowego omawiano w „KrokusEkspo” od 13 do 15 sierpnia.

Tłumaczyła: Karolina Markiewicz

Źródło: http://www.aif.ru/culture/art/floristika_budushchego_v_moskve_proshla_vystavka_cvetyekspo

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
4 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.