Zaplanowano 275 wydarzeń. Kulturowy projekt „Rosyjskie sezony” w 2020 roku odbędzie w 64 francuskich miastach, gdzie będzie 275 różnych imprez. O tym dziennikarzy poinformował szef festiwalu Aleksiej Lebiediew.

„Na dzisiaj jest zaplanowano 275 wydarzeń w 64 francuskich miastach 12 regionów. Na razie z wyjątkiem Korsyki ale myślę tam też wystąpimy. Wystawy, teatralne, baletowe inscenizacji, projekty kinematografii. Zgłoszenie dostaliśmy od 65 instytucji”, - powiedział Lebiediew.

Zastępca ministra kultury Federacji Rosyjskiej Alla Manilowa dodała, że po raz pierwszy projekt ekstrapoluje się na Belgię i Luksemburg.

Jak podkreślił Lebiediew, organizatorzy festiwalu w pierwszej kolejności się orientują na federalne instytucji kultury, żeby trzymać brand „Rosyjskich sezonów”. We Francji planują wystąpić trupy Teatru Bolszoj, Teatru Maryjskiego, symfoniczne ansambli i dramatyczne teatry, w tym tournée Teatru nacji.

Wśród zaplanowanych projektów – rosyjsko-francuski artystyczny plener. „My porozmawialiśmy z francuską stroną o pięciu utalentowanych młodych artystów od Francji i analogicznie pięciu rosyjskich. Nasze pojadą do Francji, a francuzi-do Rosji, do tych regionów, które sami wybiorą”, - wyjaśniła Manilowa.

Na festiwalu także planują prowadzić tradycyjne dni kultury duchowej, w ramach których będzie organizowana duża wystawa ikon. Odbędzie międzynarodowy kulturowy festiwal „Kwiaty Rosji” – festiwal utalentowanych dzieci, a także wystawy narodowych rękodzieła, kostiumów itp.

Zastępca ministra zaznaczyła, że w ramach festiwalu odbędzie spotkanie działaczy kultury Rosji i Francji, na którym przedstawicieli teatralnej, bibliotecznej i innych sfer wymienią się doświadczeniem i porozmawiają o wspólnych planach.

 

O „Rosyjskich sezonach”

„Rosyjskie sezony” – wielki projekt przedstawienia rosyjskiej kultury europejskim widzom. Jest inicjowany rosyjskim rządem i ministerstwem kultury. W ramach festiwalu w jednym z zagranicznych krajów przez rok odbywają tournée najlepszych rosyjskich zespołów, wystawy z największych muzeów, festiwali cyrków, premiery rosyjskiego kina, lodowe show.

Po raz pierwszy festiwal „Rosyjskie sezony” odbył w 2017 roku w Japonii i zebrał ponad 3,5 mil. widzów w 42 miastach kraju. W 2018 festiwal był we Włoszech. W 2019 odbywa w Niemczech.

 

Tłumaczenie: Valeriya Galantseva

Źródło: tass.ru

 

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
10 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.