Szczególnie zimą mieszkańcy Rosji powinni przestrzegać odpowiedniej diety oraz zaleceń, aby utrzymać swój organizm w dobrym zdrowiu Informacje na ten temat podaje Federalna Służba Nadzoru w Sferze Obrony Praw Konsumenta i Dobrobytu Człowieka. W komunikacie prasowym wymienione zostały produkty, które należy w pierwszej kolejności włączyć do swojej diety zimą.

W pierwszej kolejności zaleca się zwracać uwagę na źródła nienasyconych kwasów tłuszczowych. Zaliczyć do nich można tłuste ryby, a także oleje roślinne, zwłaszcza oliwa z oliwek, olej lniany i słonecznikowy. Rekomendowane jest także spożywanie nieoczyszczonych zbóż, będących źródłem węglowodanów złożonych.

Racjonalna dieta powinna opierać się na takich gatunkach mięs, jak kurczak, indyk oraz na produktach mlecznych, aby, jak zalecają naukowcy, uzyskać wystarczającą ilość aminokwasów. Rośliny strączkowe mogą być równie dobrym źródłem białek.

Pozostałe produkty, spożywanie których zimą jest szczególnie ważne, to: orzechy, owoce i warzywa (przede wszystkim kapusta, marchew, cebula, czosnek, owoce cytrusowe, jabłka i granaty).

Chcąc rozgrzać organizm zimową porą, warto zaparzyć herbatę z imbirem, cynamonem, czy też miętą i cytryną.

Eksperci podkreślają, że w okresie zimowym należy dbać o racjonalną dietę, ponieważ organizm otrzymuje mniej światła słonecznego, a spadek temperatury i jej zróżnicowanie, które odczuwamy między pobytem na zewnątrz i pomieszczeniem, może doprowadzić do obniżenia odporności.

Poza tym przedstawiono też kilka zaleceń, nie związanych z odżywianiem. Warto zwrócić uwagę na zachowanie właściwego trybu pracy i odpoczynek ,pić odpowiednią ilość wody, a także pamiętać o ćwiczeniach fizycznych.

 

Tłumaczenie: Noemi Grześkowiak

Źródło: https://www.mk.ru/science/2019/01/24/rospotrebnadzor-soobshhil-kak-rossiyanam-sleduet-pitatsya-zimoy.html

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.