W Rostowskim obwodzie zaczęli budować wiatrową elektrownię. W czwartek 23 maja w jej fundament gubernator Wasilij Golubew założył symboliczny kamień.

Wiatrowa elektrownia zajmie 133 ha w Azowskim powiacie, ilość inwestycji w projekt wynosi 132 mln euro.

Projekt powstał przez kompanię „Enel Rosja”. Dostał wsparcie finansowe od Ewrazijskiego banku. Elektrownia będzie wyposażona 26 turbinami i będzie mogła produkować 300 Gwh w rok, unikając przy tym emisji do atmosfery 260 tys. ton dwutlenku węgla. Moc Azowskiej elektrowni wiatrowej będzie wynosiła 90 Mw.

Pierwsza dońska elektrownia wiatrowa będzie oddana do użytku w następnym roku. Wasilij Golubew sprecyzował, że to pierwszy projekt w sferze „zielonej” energetyki.

„Rostowski obwód robi jeszcze jeden krok do tego, żeby zostawać liderem w produkcji energii na południu Rosji. Do tych czas na Donie istniały prawie wszystkie typy generowania energii, my dopełniamy tę listę „zielonym” generowaniem”, - powiedział on.

Szef regionu dodał, że zasoby naturalne obwodu, kadrowe i industrialne możliwości pozwalają zacząć od razu kilka projektów w tej sferze.

Ambasador Włoch w FR Pasquale Terracciano, który także brał udział w ceremoniału założenia kamienia, podkreślił, że jego kraj może sprzyjać przechodzenie Rosji do ekologicznie czystych źródeł energii za pomocą swoich technologii.

W 2017 roku rosyjski rząd przeprowadził tender na budowę kilku obiektów wiatrowej generacji. W skutku czego „Enel Rosja” zdobyła prawo na budowę Azowskiej i Murmańskiej elektrowni wiatrowej. Całkowita ilość inwestycji wyniosła 405 mln euro.

 

Tłumaczenie: Valeriya Galantseva

Źródło: www.pravda.ru

 

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.