W Rosji uległy zaostrzeniu zasady dopuszczenia, jak i zaliczenia egzaminu na uzyskanie prawa jazdy - donosi "Kommersant". Nowy regulamin wszedł w życie 14 października, zgodnie z którym zdający powinien złożyć do placówki Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego komplet wymaganych dokumentów (zaświadczenie o ukończeniu szkolenia oraz zaświadczenia lekarskie). W przypadku dokumentów, uzyskanych w innym regionie inspektor jest zobowiązany skierować zapytanie do instytucji wydającej w celu potwierdzenia ich autentyczności.

Zmiany dotknęły również samego przebiegu egzaminu. Dla osób starających się uzyskać uprawnienia do jazdy motocyklem koniecznością stało się zadanie "Szybkie manewrowanie" (składające się z: slalomu, przyspieszania, hamowania i omijania przeszkód). Wcześniej było one wykonywane na podstawie decyzji egzaminatora. Ponadto, teraz są zabronione uślizgi motocykla w trakcie testu.

Zmiany zostały również wprowadzone dla kierowców samochodów. W przypadku cofania (na przykład parkując „na kopertę”) kandydatowi, który nie wykona prawidłowo zadania za pierwszym razem i podczas drugiej próby wrzuci wsteczny bieg, egzamin nie zostanie uznany. Wcześniej liczba prób była nieograniczona.

Oprócz tego, zgodnie z nowymi zasadami nie wolno naruszać granic placu zarówno kołem, jaki i lusterkami czy zderzakami.

Tłumaczenie: Paulina Machulska

Źródło: Lenta.ru

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 8 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.