Ministerstwo Przyrody wniosło propozycję wprowadzenie zakazu trzymania w domu jadowitych pająków, niebezpiecznych owadów i węży. Projekt dokumentu znajduje się na Federalnym portalu projektów normatywnych aktów prawnych.

Na listę zwierząt, podanych w uchwalonej w zeszłym roku ustawie o ochronie zwierząt, trafiły kolejne gatunki. Znalazły się na niej duże drapieżniki o wadze ponad 20 kg, takie jak niedźwiedzie i tygrysy, a także jadowite węże, pająki, skorpiony i niektóre ssaki morskie, dla których trudno stworzyć właściwe warunki życia.

Wyjątek stanowią tu sytuacje, kiedy to właściciel ma w domu pod opieką zwierzę ranne lub takie, dla którego powrót do swego naturalnego środowiska jest niemożliwością.

W 2017 roku w Gosdumie zaostrzono kary na podstawie artykułu 245 Kodeksu Karnego, dotyczącego znęcania się nad zwierzętami, zwiększając maksymalny okres pozbawienia wolności z dwóch do pięciu lat. Obrońcy zwierząt również domagają się przyjęcia ustawy "O odpowiedzialnym obchodzeniu się ze zwierzętami".

 

Tłumaczenie: Noemi Grześkowiak

Źródło: https://lenta.ru/news/2019/02/22/no_spiders/

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.