W specjalnie wyposażonych pawilonach „Zdrowa Moskwa” można będzie skontrolować stan swojego zdrowia.

Mieszkańcy Moskwy mogą bezpłatnie przejść rozszerzone badania lekarskie w parkach miejskich. Jak oznajmił szef stołecznego departamentu opieki zdrowotnej Aleksiej Chripun, w tym celu zostaną przygotowane specjalne pawilony, wyposażone w aparaty USG, EKG, spirometry, pulsoksymetry oraz wiele innych urządzeń, niezbędnych lekarzom do przeprowadzania diagnostyki.

Według Chripuna, około 30% Moskwiczan nie przeszło żadnych badań w ciągu ostatniego roku. W pawilonach na konsultacje ze specjalistą każdy będzie mógł przeznaczyć około godziny.

"Współcześni mieszkańcy Moskwy często po prostu nie mają czasu, aby regularnie się badać. Przyczyny tego są różne, dlatego też dajemy obywatelom możliwość wykonania darmowej diagnostyki w komfortowych pawilonach "Zdrowa Moskwa", chociażby przy okazji spaceru”- dodał Chripun.

Punkty diagnostyczne będą czynne w ponad 40 moskiewskich parkach. Dnia 3 czerwca nastąpi otwarcie ośmiu pawilonów - w Parku Pierowskim, Parku „Raduga”, strefie wypoczynkowej "Meszczerskoje", na skwerze im. Poletajewa i skwerze przy stacji metra "Lublino", w Parku im. 850-lecia Moskwy, Parku "Pieczatniki", a także na Placu Młodzieży w Zielenogradzie.

W okresie letnim badania będą wykonywane w godzinach od 08:00 do 22:00, za wyjątkiem weekendów. Należy wziąć ze sobą dowód lub jego kopię, albo prawo jazdy. Jeśli ktoś nie należy do moskiewskich przychodni, ale jest zameldowany w Moskwie, to również może skorzystać z badań, za okazaniem polisy obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego.

 

Tłumaczenie: Noemi Grześkowiak

Źródło: http://www.aif.ru/moscow/moskvichi_etim_letom_smogut_proyti_dispanserizaciyu_v_gorodskih_parkah

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
11 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.