Rosyjskie Ministerstwo Zdrowia zwróciło uwagę na nieskuteczność antybiotyków w leczeniu infekcji wirusowych. Jak podaje REGNUM, informację o tym przekazał główny specjalista ds. chorób infekcyjnych u dzieci, Jurij Łobzin.

Według niego, na takie infekcje jak polio, odra, świnka i ospa wietrzna "nie ma specyficznego leku przeciwwirusowego”. Podkreśla również, że najbardziej skutecznym sposobem, zapobiegającym infekcjom, są szczepienia profilaktyczne.

Łobzin zaznacza, że wszelkie działania przeciwepidemiczne, takie jak higiena, czy warunki sanitarne również nie są w stanie wyeliminować infekcji.

"Istnieje szereg ograniczeń, dotyczących samego leczeniu, zwłaszcza, że pojawiło się nowe zagrożenie dla ludzkości - nieskuteczność antybiotyków"- informuje przedstawiciel resortu.

Na początku kwietnia Rosyjskie Ministerstwo Zdrowia zaczęło przygotowywać inicjatywy ustawodawcze, mające na celu zakaz rozpowszechniania wezwań do odmowy szczepień. "Można zauważyć, iż za pośrednictwem mediów, Internetu, sekt religijnych, rozprzestrzeniają się liczne informacje, dotyczące szczepionek i szczepień. Często nie są one obiektywne i podważają zaufanie obywateli do szczepień” - oświadcza Tatiana Jakowlewa, pierwszy zastępca szefa resortu.

 

Tłumaczenie: Noemi Grześkowiak

Źródło: https://lenta.ru/news/2019/04/29/cure/

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
3 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.