Permski państwowy medyczny uniwersytet zamówił projektantom dwóch niezwykłych wykładowców. Uczelnia „przyjmie w zespół” robotów, które będą uczyć studentów kilku dyscyplin, przyjmować zaliczenia, uczestniczyć w procesie edukacji jako trenażery itp.

„U nas istnieje symulacyjny centrum, który jest uzupełniony różnymi trenażerami i symulatorami. Jest wyposażenie różnego rodzaju, za pomocą którego studenci mogą trenować różne nawyki, od nakładki chirurgicznych szwów do reanimacji noworodków itp. U nas pojawił się pomysł wykorzystać robotów w procesie edukacji, których już przygotowuje permska firma Promobot, - opowiedziała „RBK Perm” rektor uniwersytetu medycznego Irina Korukina. – Planujemy je wykorzystywać w różnych kierunkach. Na przykład, one będą prowadzić wykłady z niektórych przedmiotów i przyjmować u studentów zaliczenia w postaci testów itp. To pomoże obiektywnie oceniać poziom wiedzy uczniów. Mimo tego, używanie takiego sprzętu imponuje nam tym, że roboty mogą rozmawiać w trzech językach – rosyjskim, angielskim, francuskim. Mamy dużo studentów z zagranicy, z takimi wykładowcami im będzie łatwiej.”

Także w uniwersytecie planują używać robotów jaką pacjentów.

„Student będzie zwracać się do robota, a ten – wydawać dane o sobie, jako pacjencie: nazywać płeć, wiek, wymieniać skargi, ukazywać poziom ciśnienia, tętno, wyniki badań i inne wskaźniki anamneza. Z ich pomocą student musi postawić diagnozę i przepisać leczenie. Po tym student może od razu się dowiedzieć, czy poprawnie zrobił zadanie, a w przypadku błędów – na czym one polegają”, - opowiedziała rektor.

Zakłada się, że roboty przystąpią do nauczania już jesienią.

Tłumaczenie: Valeriya Galantseva

Źródło: perm.rbc.ru

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
2 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.