Nadchodzi czas, że pojawia się coś, co łamie wszelkie obowiązujące dotychczas tradycje i prawa. Tak też miało miejsce w przypadku nowego roweru. Cechą wyróżniającą go spośród rowerów sportowych jest innowacyjna konstrukcja i po prostu niesamowity design.

 

Międzynarodowa Unia Kolarska – specjalna organizacja zajmująca się wyścigami kolarskimi, jest także głównym regulatorem w dziedzinie wzornictwa rowerowego. Pomimo tego, że dotyczy to rowerów wyłącznie sportowych i tylko tych, z których korzysta się na wyścigach, niektórzy sądzą, że działania UCI [Międzynarodowa Unia Kolarska przyp.red.] hamują rozwój produkcji rowerów. Jednak projektant i inżynier Robert Egger przedstawił koncepcję roweru sportowego nowego pokolenia, który łamie wszelkie zasady UCI.

 

Rower otrzymał nazwę fUCI , a co oznacza mała litera <<f>> w tym skrócie, to już my, jak i sam twórca pozostawimy wyobraźni miłośnikom rowerów. Nowatorski rower sportowy fUCI łamie 2 podstawowe prawa unii kolarskiej. Po pierwsze, rower posiada wygląd aerodynamiczny, co uważa się za niedopuszczalne dla rowerów sportowych. Właśnie w tym celu na kierownicy fUCI znajduje się konstrukcja z przednią szybą przypominająca analogiczny element w motocyklach czy skuterach. Po drugie, to co jeszcze narusza fUCI, to wielkość kół. Koło przednie w rowerze jest mniejsze od tylnego, co uznaje się w sporcie za niedopuszczalne. Utrudnia to start, jednak znacząco ułatwia utrzymanie prędkości już w czasie jazdy.

 

Jak wszystkie współczesne rowery, fUCI także był wyposażony w kompaktowy silnik elektryczny i akumulator litowo-jonowy, które wykorzystuje się w celu zwiększenia momentu obrotowego roweru, a mogą one swoją pracą na kilkadziesiąt kilometrów całkowicie zastąpić nogi rowerzysty. Niewątpliwie, element taki nigdy nie pojawi się w profesjonalnych rowerach sportowych. I choć fUCI nie szuka sławy na międzynarodowych wyścigach, może spodobać się przeciętnym miłośnikom tego rodzaju transportu.

Tłumaczyła: Karina Horzelska

Źródło: http://www.novate.ru/blogs/290815/32741/

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.