W Rosji będzie działać laboratorium cyfrowe 5G. Dzięki temu wzrośnie liczba specjalistów, pracujących zgodnie z nowymi standardami.

Można zauważyć, że w naszych czasach nowe technologie mają coraz większy udział w codziennym życiu człowieka. Rozwój nie stoi w miejscu, a różne innowacje stają się przestarzałe tak prędko, że nawet nie nadążamy z uświadomieniem sobie, kiedy i jak to się dzieje. Jeszcze do niedawna technologia 3G była szczytem postępu technologicznego. Dziś wszyscy korzystają z 4G (LTE), a już wkrótce pojawi się sieć 5G. W takich warunkach szybkie i dobre szkolenia na wykwalifikowanych specjalistów, zdolnych do pracy w tym obszarze, są kluczem do sukcesu dla wielu firm.

 

Nowe laboratorium

W celu stworzenia kadry takich specjalistów powstał projekt cyfrowego laboratorium 5G. Porozumienie, dotyczące jego funkcjonowania oraz współpracy strategicznej podpisali przedstawiciele firmy „MegaFon” i Petersburskiego Uniwersytetu Państwowego. Laboratorium, w celu edukowania studentów, zostanie wyposażone w strefę testową 5G.

Głównym celem projektu jest rozwój umiejętności i zdolności u absolwentów uczelni wyższych, które pozwolą im z powodzeniem prowadzić działalność zawodową w obszarze nowych technologii, a także zapewnić współpracę w dziedzinie nauki, edukacji i przemysłu. W cyfrowym laboratorium planowane jest prowadzenie testowania i opracowanie rozwiązań opartych na technologiach 5G, w tym badanie spektrum częstotliwości radiowych i interfejsów sieci radiowych w danym standardzie, szybkości przesyłania danych, opóźnień propagacji sygnału, zarządzania zasobami, obliczenia rozproszone itd.

W celu uzyskania odpowiednich kwalifikacji, studenci będą mieli specjalnie przydzielane tematy do prowadzenie badań naukowych i prac końcowych.

Ponadto doświadczeni specjaliści będą wraz ze studentami opracowywać specjalne kursy, dyscypliny, mające na celu wyszkolenie profesjonalistów. Będą również tworzyć programy edukacyjne dla specjalistów, pożądanych na rynku pracy.  

„Uniwersytet nieustannie poszukuje nowych praktyk i modeli edukacyjnych, aby sprostać wyzwaniom gospodarki cyfrowej. Laboratorium 5G stanie się miejscem współpracy między specjalistami z różnych dziedzin edukacji i biznesu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego faktu, że uniwersytet będzie liderem we wprowadzaniu danej technologii w Rosji ”- powiedziała Marina Lawrikowa, pierwszy prorektor ds. prac naukowych i metodycznych Petersburskiego Uniwersytetu Państwowego.

"Uniwersytet w Petersburgu ma ogromny potencjał badawczy, naukowy i edukacyjny.

Jego wdrożenie będzie znacznie skuteczniejsze we współpracy z przedsiębiorstwami, posiadającymi praktyczne doświadczenie i zasoby. W laboratorium 5G stworzone zostaną wszystkie warunki do tego, aby zastosować tę wiedzę tu i teraz, w celu realizacji kwestii biznesowych. Mamy nadzieję, że nasza współpraca z Państwowym Uniwersytetem w Petersburgu stanie się kolejnym krokiem w tworzeniu ekosystemu 5G, który jest podstawą rozwoju cyfryzacji różnych gałęzi przemysłu w Rosji „- powiedziała Walentina Watrak, dyrektor ds. rozwoju korporacyjnego i zarządzania personelem firmy telefonii komórkowej.

Tłumaczenie: Noemi Grześkowiak

Źródło: http://www.aif.ru/society/education/5g_nastupaet_kto_i_kak_budet_razvivat_tehnologiyu_v_rossii

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.