Przyczyną przeniesienia startu transportowego statku komicznego „Progress MS-07” była awaria systemu w jednym z mikrokomputerów transportowca, - poinformował Rosyjską Agencję Prasową TASS Dyrektor wykonawczy ds. pilotowanych programów kosmicznych korporacji „Roskosmos” Siergiej Krikaliew w kuluarach XIX Światowego festiwalu młodzieży i studentów w Soczi.

„Dokładne przyczyny awarii są badane, ale udało nam się zlokalizować źródło problemu w obiegu chłodzącym. Nie otworzył się w nim zawór i wiedzieliśmy, że do awarii doszło w systemie jednego z mikrokomputerów, który został zamieniony.

A dlaczego komputer nie wysłał komunikatu? - Albo to była awaria elektroniki, albo awaria oprogramowania”, — powiedział Siergiej Krikaliew.

Dyrektor wykonawczy „Roskosmosu” podkreślił, że ostateczne wyjaśnienie przyczyn planowane jest do następnego startu transportowca.

Statek transportowy „Progress MS-07” powinien był wystartować w kierunku Międznarodowej Stacji Kosmicznej 12 października, odbyło się to natomiast 14 października, ponieważ pierwszy start odwołała automatyka. Początkowo zakładano, że „Progress - MS-07” po raz pierwszy wykona lot do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej według schematu dwuokrążeniowego (dwa okrążenia na orbicie Ziemi), ostatecznie lot odbył się trybie dwudobowym.

18 października NASA poinformowało o rozhermetyzowaniu załogowego statku „Sojuz MS-02” przy zejściu na Ziemię. Do wydarzenia doszło 10 kwietnia na wysokości 8 kilometrów od powierzchni planety. Trzech członków załogi, a także relikwie św Serafina Sarowskiego znajdujące się w kapsule, nie ucierpiały.

Tłumaczenie: Paulina Machulska

Źródło: Lenta.ru

Państwo: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.