o właśnie w ten dzie do domowników przychodzi Dziadek Mróz i zostawia prezenty pod choinką. edną z tradycji związanych z nadejściem Nowego Roku jest pieczenie pierożków  z niespodzianką. Oprócz zwykłych pierożków są też słodkie, słone i z monetą.  
 
Wróżenie z pierogów 
W czasie noworocznego posiłku każdy z domowników bierze jeden pieróg. eśli wybierze ten, w którym ukryta jest moneta, oznacza to, iż nowy rok będzie niezwykle bogaty. łodki oznacza dobry i pełen miłości rok, słony  problemy i łzy. eśli domownik otrzyma zwykły pierożek, nic nowego go w nadchodzącym roku nie czeka. 
 
Zmarli 
W tradycji rosyjskiej nie ma więta Zmarłych, zgodnie z ich obyczajem zmarłych wspomina się w Niedzielę Wielkanocną, kiedy to całe rodziny gromadzą się przy grobach najbliższych. 
 
Dzień Kobiet 
Dzień Kobiet w Rosji, nazywany też dniem wiosny jest także rosyjską tradycją. bowiązkowym trunkiem w Dniu Kobiet jest półsłodki szampan Sowietskoje Igristoje dla pań, a dla mężczyzn oczywiście tradycyjna wódka. dzień kobiet jest takim dniem w Rosji, gdy przedstawicielki płci pięknej mogą się upi bezkarnie, a ich partnerzy mają obowiązek zaopiekowa się nimi, cho normalnie jest często 
 
Tradycje Buriatów 
amieszkujący w okolicach jeziora ajkał Buriaci także mają swoje tradycje, kultywowane do dnia dzisiejszego. Surcharbaan tzn. strzelanie do skórzanej tarczy to ich święto narodowe, ustanowione po rewolucji padziernikowej jako przeciwwaga urządzanych w tym czasie lamajskich i szamaskich obrzędów. godnie z tradycją odbywa się ono w pierwszą niedzielę czerwca. W ramach obchodów, oprócz łucznictwa - ulubionej dyscypliny sportowej Buriatów - ogląda można także wyścigi konne i zapasy. owarzyszą im występy zespołów folklorystycznych, które obowiązkowo prezentują narodowy taniec buriacki.  
 
Artykuł restowy
Państwo: 
Dział: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.