Toronto, 22 września - R-Sport, Roman Solovyev. Hokeiści z reprezentacji Rosji w czwartek zagrają ostatni mecz fazy grupowej Mistrzostw Świata przeciwko drużynie Finlandii, którego wynik może zapewnić miejsce w półfinale turnieju.

Grupa B Zespół doszedł do ostatniej koleji pierwszej fazy mistrzostw świata z dużą ilością potencjalnych układów turniejowych. Zwycięstwo zespółu młodych gwiazd w Ameryce Północnej nad szwedzkim zespołem w dogrywce (4: 3) zmniejszył ich liczbę do minimum. Teraz zbliżający się mecz pomiędzy Rosją i Finlandią będzie żadnej wartości dla turnieju ale jest potrzebny dla Finów i rosyjskich hokeistów do osiągnięcia ostatecznego zwycięstwa.

 

Niewygodny przeciwnik

Reprezentacja Finlandii w ostatnich latach stał się niewygodnym rywalem dla Rosjan: Na początek, można przypomnieć sobie porażkę w Suomi w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego w Soczi; Finowie odnieśli jeszcze dwa zwycięstwa w półfinałowym etapie nad krajowego rosyjską drużyną podczas mistrzostw świata w 2007 i 2016 roku. W ubiegłym sezonie, Rosjanie przegrali z Finami w we wszystkich większych turniejach, przegrywając w ćwierćfinale podczas juniorskich i młodzieżowych mistrzostw świata.

 

Spotkaliśmy nie tak dawno temu, w maju, a oni sami (Finowie) przegrali bez gola (w sytuacji), "pięć na cztery". Jestem pewien, że tym razem będzie, że nie pozwolą na takie błędy. Oglądałem tylko ich mecz towarzyski ze Szwedami, natomiast nie oglądałem gry Finów przeciwko Szwecji w Pucharze Świata - w sklepie rozdawano darmowe prezenty.. Ale tutaj wszystkie zespoły takie same "- powiedział napastnik Jewgienij Kuzniecow.

 

Kontuzje Rosjan

W poprzednim meczu z młodymi gwiazdami Ameryki Północnej Rosyjski napastnik Ivan Telegin został kilka razy boleśnie zablokowany przez strzały przeciwnika. Dzień przed meczem z Finlandią środkowy napastnik Pavel Datsyuk był zmuszony zakończyć trening przed czasem ze względu na mikrourazy. Później trener zapewnił, że nic nie powstrzymuje graczy przed wzięcia udziału w kolejnym meczu.

 

Jeśli chodzi o skład Puzyny oraz plany trenera (dzień przed meczem):bramki rosyjskiej drużyny narodowej ponownie bronić będzie bramkarz Siergiej Bobrowski, w ochronie nie zagra Nikita Nesterov, wątpliwości budzi natomiast atak. W pierwszym meczu nie zagrał Vladislav Regents, a drugi - Vadim Shipachev. "W obronie nie mamy żadnych problemów, nasze trzy pary grał dobrze, więc planujemy zatrzymać się na tym ustawieniu jak jest, i nie wykorzystywać Nesterova Co do ataku nie ma ostatecznych decyzji." - Powiedział trener Harris Vitolinsh.

 

 

Perspektywy Finów

Natychmiast po klęsce ze Szwedami, którzy była drugim meczem Finlandii w turnieju, fińscy zawodnicy zostali poinformowani o możliwych perspektywach meczu z Rosją. Opinie w drużynie są wyraźnie podzielone: niektórzy mówili, że wszystko zależeć będzie od perspektyw turnieju, a ktoś - jeszcze.

"Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy w trudnej sytuacji po dwóch porażkach. Zobaczmy, co przyniesie kolejny dzień jakie będą turniejowe rozkłady po meczu Szwecji i USA. Ale nie ulega wątpliwości, że będziemy walczyć z Rosjanami do końca, nawet jeśli wynik meczu będziemy mieć znaczenia. Gramy na cześć naszego kraju, więc nie sądzę, że oddamy zwycięstwo Rosji. "- powiedział bramkarz Tuukka Rask.

Mecz pomiędzy reprezentacjami Rosji i Finlandii odbędzie się w czwartek, początek o godzinie 22:00

Roman Solovyev

Tłumaczył Igor Smoliński

Źródło: https://ria.ru/sport/20160922/1477561004.html

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.