Pula nagród wzrosła do 400 mln $, a nowy mistrz świata zarobi 38 mln $, to jest o 3 mln więcej, niż w Brazylii. Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej zwiększyła fundusz nagród za mistrzostwo świata w Rosji w roku 2018 do 400 mln $, to jest o 12% więcej, niż w roku 2014 w Brazylii.

Jak donosi agencja Hina, nowy mistrz świata zarobi 38 mln $, to jest o 3 mln $ więcej w porównaniu z Brazylią. Wicemistrzowi przypadnie 28 mln $, brązowemu medaliście- 24 mln $, a za miejsce czwarte czeka nagroda w wysokości 22 mln $. Reprezentacja, która po zaklasyfikowaniu się do ćwierćfinału pożegna się z turniejem otrzyma 16 mln $, a ta, która odpadnie zaraz po wyjściu z grupy- 12 mln $.

 

Za przygotowania 1,5 mln dolarów

Reprezentacje, które nie wyjdą z grupy dostaną po 8 mln $ tak, jak to było na Mundialu w Brazylii. Oprócz tego, FIFA każdemu uczestnikowi MŚ zrekompensuje koszty szkolenia dając po około 1,5 mln $.

W Brazylii FIFA podzieliła między reprezentacje 358 mln $. Mistrz Świata- Niemcy otrzymał 35 mln $, Argentyna jako wicemistrz- 25 mln $, brązowy medalista- Holandia i Brazylia za czwarte miejsce otrzymały odpowiednio 22 i 20 mln $. Reprezentacje, które nie wyszły z grupy zarobiły po 8 mln $, pokonani w 1/8 finału 9 mln $, a w 1/4 - 14 mln $.

Tłum. Emilia Liberda

Źródło: Agencija

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.