Do tej pory wybudowano dziewięć nowych stadionów, trzy odnowiono tak, jak i infrastrukturę komunikacyjną, w budowie są nowe hotele.

Rosja na potrzeby Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które odbędą się tam w przyszłym roku, zwiększyła budżet o 510 mln euro (aktualnie wynosi on 9,5 mld euro).

Jak informuje STA, już zbudowano dziewięć nowych stadionów, trzy odnowiono, wyremontowano też infrastrukturę transportową i wzniesiono wiele nowych hoteli.

Na budżet 9,5 mld euro złożyły się : rząd Federacji Rosyjskiej (57,6%), poszczególne regiony Federacji (13,6%), podmioty gospodarcze i prawne oraz przedsiębiorstwa państwowe.

Mistrzostwa odbędą się między 14 czerwca a 15 lipca przyszłego roku. Mecze będą rozgrywane w : Moskwie, Sankt-Petersburgu, Soczi, Kazaniu, Sarańsku, Kaliningradzie, Wołgogradzie, Rostowie nad Donem, Niżnym Nowogrodzie, Jekatyrenburgu i Samarze.

 

Putin: Nie ma czasu na odpoczynek

Prezydent Rosji Władimir Putin na spotkaniu z krajowymi urzędnikami odpowiedzialnymi za przygotowania do MŚ powiedział, że "nie ma czasu na odpoczynek, bo stadiony i infrastruktura nie zostaną ukończone na czas".

Przyznał, że wszystkie prace na stadionach i przy infrastrukturze idą zgodnie z planem, ale wciąż pozostaje do rozwiązania wiele problemów.

Największym problemem są opóźniające się prace na stadionie w Samarze, jednym z 12 stadionów, które zostaną oddane do użytku piłkarzom.

Stadion "Kosmos" w Samarze, który może pomieścić 45.000 widzów, jest budowany poza granicami miasta, w okolicy, gdzie nie dotąd było żadnej infrastruktury. Oprócz stadionu buduje się tam centrum handlowe, co znacznie zwiększyło koszty całego projektu i przesunęło ustalone terminy.

"Są opóźnienia w budowie, które na razie nie wydają się niebezpieczne, ale trzeba trzymać rękę na pulsie. Przed nami ostatni i jednocześnie najtrudniejszy etap prac", powiedział Putin

Tłum. Emilia Liberda

Źródło: Agencija

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.