Oleg Znarok, jeden z najbardziej utytułowanych trenerów w narodowej drużynie hokejowej, niespodziewanie opuścił wiosną rosyjską drużynę narodowej i SKA St. Petersburg. Ostatnio pracował nawet jako konsultant drużyn narodowych w różnym wieku. W niedalekiej przyszłości stanie się mentorem „Spartacusa”.

Fakt, że w niedalekiej przyszłości zostanie ogłoszone, że Oleg Znarok będzie kierował Spartakiem, powiedział RIA Novosti i TASS, którzy nawet cytowali słowa dyrektora generalnego moskiewskiego klubu Alexey Zhamnov na podstawie umowy ze Znarkomem. Według niego, zostanie podpisany w ramach schematu 1 + 1, czyli na sezon z możliwością przedłużenia na ten sam okres.

To bardzo interesująca wiadomość. Oleg Znarok jest jednym z najbardziej utytułowanych krajowych specjalistów od hokeja. Sława przyniosła mu przede wszystkim współpracę z rosyjską drużyną narodową, którą w 2014 r. która doprowadził do złotych medali Pucharu Świata. Na następnych trzech mistrzostwach świata nie zdobyła złota, ale zdobyła medale - pierwsze srebrne, a potem dwukrotnie brązowe. Jednak Znarok odniósł największy sukces w drużynie narodowej w lutym 2018 roku, kiedy wygrał Olimpiadę w Pyeongchang,

Kontekst wywołał sensacyjną wiadomość o jego rezygnacji rok temu, w szczycie ostatniego okresu przygotowawczego do Pucharu Świata w Danii, ze stanowiska trenera reprezentacji Rosji i SKA St. Petersburg, jednego z głównych gigantów Continental Hockey League, z którym Oleg Znarok wziął Puchar Gagarina w 2017 roku (poprzednio Nagroda dla najsilniejszego klubu KHL została dwukrotnie wydana pod jego komendą Moscow Dynamo). W SKA i w drużynie narodowej zastąpił go Ilya Vorobiev. W Federacji Hokejowej Rosji (FHR) wyjaśnił ten ruch „zmęczenie psychiczne” Znarka.

Pod koniec 2018 r. Powrócił do systemu FHR. Oleg Znarok został mianowany konsultantem, który powinien nadzorować pracę drużyn narodowych w różnym wieku - młodzieży, juniorów.

Jeszcze bardziej ciekawy jest jego nowy przydział: Oleg Znarok przyjeżdża do Spartaka w sytuacji, która nie może być nazywana kryzysem dla klubu. W tym sezonie czerwono-biali, którzy po zwolnieniu Vadima Jepanchintseva a zostali przeszkoleni przez grupę specjalistów kierowanych przez Zhamnova, przeszli do dogrywki i stawili uparty opór na starcie, który był znacznie wyższy niż SKA. Spartak przegrał z St. Petersburgiem w sześciu meczach.

Arnold Kabanov

Źródło: kommersant.ru

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
12 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.