Uczestnicy rosyjsko-chińskiego rajdu „Droga przyjaźni” przybyli do Moskwy; we wtorek 4 czerwca w parku „Sokolniki” ich przywitali z uroczystościami przedstawicieli ambasady ChRL w Moskwie, posól Rosji w Chinach Andrej Denisow, dziennikarzy i znajomi, informuje Sputnik.

Motocykliści zaczęli swoją podróż na końcu kwietnia w Pekinie i dojechali do Moskwy, pokonując 8000 km. Ale zatrzymywać się na tym oni nie planują – już w następny dzień uczestnicy wyjechali do Sankt Petersburgu.

Jak zaznaczył wiceprezydent klubu motoryzacyjnego „Ryzyko” Jurij Feoktistow, każdy z uczestników dołączył się do akcji z różnych przyczyn, ale wszystkich wiąże miłość do Chin.

„Chce się podziękować naszym rodzicom, które powiązali nas z Chinami, a my „przekazujemy pałeczkę” naszym dzieciom. Relacji – to w pierwszej kolejności więzi miedzy ludźmi, i nasz rajd jest po to, żeby wzmocnić relacji miedzy klubami motoryzacyjnymi. Dzięki takiemu unikatowemu przejazdowi z Pekinu do Sankt Petersburgu przez dwa duże kraje, my możemy opowiedzieć o tych miejscach, których nie ma w przewodnikach”, - powiedział Feoktistow.

Po drodze motocykliści zatrzymali się w Manzhouli, a także w Ulan-Ude, Nowosybirsku, Kazani i innych miastach, gdzie do nich się dołączyły lokalne kluby. Chiński uczestnik Waj Wej podzielił się z dziennikarzem „Sputnik” wrażeniami: „Prawie w każdym mieście po drodze nas spotykały dzieci z powitalnymi słowami! Wrażenia zostały wyłącznie pozytywne!”

To już trzeci rosyjsko-chiński rajd. W tym roku odbywa się pod znakiem 70-lecia ustalenia dyplomowanych relacji między krajami. W przyszłym roku motocykliści planują udać się w powrotną podróż – z Rosji do Chin.

 

Tłumaczenie: Valeriya Galantseva

Źródło: ria.ru

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.