Sankt Petersburg po raz trzeci został laureatem międzynarodowej nagrody World Travel Awards - poinformowano o tym na oficjalnej stronie internetowej miasta.

Ceremonia wręczenia „Turystycznego Oscara” po raz pierwszy odbyła się na terytorium Rosji, poczas której północnej stolicy została wręczona nagroda najlepszej miejskiej destynacji Europy. Jak wyjaśnił w wywiadzie dla agencji TASS przewodniczący Komisji Rozwoju Turystyki miasta Andrey Mushkarev, w tym roku głównymi konkurentami Sankt Petersburga były Rzym i Wiedeń, które doszły aż do finału konkursu.

Kryteriami wyłonienia zwycięzcy WTA były: poziom bezpieczeństwa, poziom rozwoju infrastruktury oraz sieci hotelowej.

W 2016 roku Sankt Petersburg wygrał nominację WTA „Wiodący kulturalno-turystyczny kierunek świata” — w 2015 roku miasto położone nad Newą odwiedziło rekordowe 6,5 mln turystów, a w 2016 roku liczba ta wzrosła o kolejne 400 tysięcy. Władze przewidują, że do końca 2017 roku liczba ta wyniesie 7,1 mln osób.

10 sierpnia władze Petersburga oficjalnie wydały pozwolenie gościom miasta na spacery na dachach kilku budynków w zabytkowym centrum miasta. Punkty widokowe będą dostępne przez cały rok. Inwestycje w pierwszy taki obiekt wyniosły około 1 mln RUB. Wycieczki po dachach zostały uzgodnione z Ministerstwem  Sytuacji Nadzwyczajnych Federacji Rosyjskiej.

 

Tłumaczenie: Paulina Machulska

Źródło: Lenta.ru

Państwo: 

Komentarze

Wysłane przez Szczyrz (niezweryfikowany) w

<p>R&oacute;wnież najlepsza destylacja.</p>

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.