Liderami antylisty zostały Mauzoleum w Moskwie i „Loft Projekt Etaży” w Petersburgu, informuje Ostrovok.ru.

Na drugim miejscu wśród moskiewskich zabytków, które nie zrobiły wrażenia na turystów, okazał się biznes centrum „Moskwa-City” – 21% respondentów spodziewali się lepszych emocji od wizyty.

Trzecie miejsce między sobą rozdzieliły pomnik Piotrowi Pierwszemu i park „Zariadje” (18% respondentów). Przy tym mężczyźni częściej mówili o rozczarowaniu pomnikiem – 23% przeciw 16% u kobiet. „Zariadje” jak się okazało się nie spodobało 20% kobiet i 15% mężczyzn.

Dwanaście procent respondentów przyznali się, że nie uważają zachwycającym pomnik Włodzimierzowi Wielkiemu na placu Borowickim. 9% nazwali nie interesującymi zabytkami stolicy Patriarsze Prudy, wyciąg na Worobiowych górach i ulicę Stary Arbat.

Wśród popularnych miejsc Sankt Petersburgu prawie jedną trzeci (28%) turystów nie udało się ocenić kompleks architektoniczny „Apraksin dwor”, gdzie się znajduje najstarszy w mieście rynek, a 26% nie dostali żywych emocji od wizyty ulicy Dumskiej, która jest znana z ilości barów i restauracji.

Jak się przyznało 11% respondentów, pomnik „Chizhik-Pyzhik” nie dostarczył tych emocji, których oni się spodziewali. Nie wszyscy turyści okazali się pod wrażeniem takich znanych zabytków jak Strzałka Wasilewskiej wyspy (9%), muzeum „Kunstkamera” (8%), krążownik „Aurora” (7%), a także park „Nowa Holandia” (7%).

 

Tłumaczenie: Valeriya Galantseva

Źródło: ria.ru

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.