Serwis „Tutu.ru” prowadził badania i wyjaśnił, przez jakie błędy pasażerów mogą nie wpuścić w samolot.

Najbardziej popularny błąd – kupić bilet na lot Moskwa – Soczi, a lecieć trzeba z Soczi do Moskwy. Jeśli do daty wylotu jeszcze został czas, to można poprawić błąd, zamienić czy wrócić bilet, jeśli pozwalają reguły linii lotniczej.

Często pasażerowie przy rezerwacji biletu mylą miesiąc. W takiej sytuacji trzeba zadzwonić do punktu gdzie został kupiony bilet i przeczytać reguły taryfy.

„Jeśli w zamieszaniu pasażer nie zadzwonił do sprzedawcy, a kupił drugi bilet na poprawną datę, mogą nie wrócić pieniędzy”, - mówi specjalista serwisu Oksana Turowskaja. Z jej słów, system linii lotniczej może pomyśleć że to jest podwójna rezerwacja i anulować jeden z biletów.

Także ważnie patrzyć na poprawne wprowadzenie imienia i nazwiska w bilecie, przy błędzie pasażera mogą nie puścić na pokład.

Jeśli w bilecie niepoprawnie został wpisany numer paszportu, błąd poprawić dosyć łatwo. Niektóre linii lotniczy umożliwiają poprawki na swoich stronach internetowych, ale jeśli trzeba ponownie przedrukować bilet, za to mogą pobierać opłatę.

Jeśli pasażer kupił bilet na tranzytowy lot, na przykład Nowosybirsk – Moskwa – Bangkok - Moskwa – Nowosybirsk, i nie przyszedł na lot Nowosybirsk – Moskwa, to w większości linii lotniczych bilet na pozostałe loty zostanie anulowany. Jeśli podróżujący z jakiegoś powodu nie dostał się na pierwszy lot, trzeba zadzwonić do linii lotniczej i anulować swoje miejsce.

Często pasażerowie niepoprawnie wpisują informację dla kontaktów, w takim przypadku oni nie będą mogli dostawać aktualną informację o zmianie lotu i nie będą mogli wylecieć.

 

Tłumaczenie: Valeriya Galantseva

Źródło: ren.tv

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
15 + 4 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.