Po co uczyć się języka rosyjskiego? To pytanie zadają sobie nie tylko obcokrajowcy, przystępujący do opanowania języka rosyjskiego. Niektórzy Rosjanie zastanawiają się po co mają znać trudne zasady gramatyczne, po co uczyć się poprawnie stawiać akcenty, kiedy i bez tego całkowicie można się obejść.

W obronie języka rosyjskiego można przytoczyć twarde argumenty. Dla cudzoziemca podstawowymi przyczynami uczenie się języka rosyjskiego będzie pięć faktów:

  1. To właśnie język rosyjski wchodzi, oprócz francuskiego i angielskiego, do trójki trzech najpopularniejszych języków świata, w których można przeczytać wszystkie istniejące międzynarodowe standardy.

  2. Język rosyjski – to jeden z najbardziej melodyjnych i pięknie brzmiących języków na świecie.

  3. Znajomość języka rosyjskiego daje możliwość czytania w oryginale traktatów wielkich rosyjskich uczonych oraz największych klasyków literatury rosyjskiej.

  4. Po rosyjsku mówi się w Rosji – kraju, przewyższającemu w wielkości terytorium każde inne kraje kuli ziemskiej.

  5. Właśnie dla obcokrajowców, ważnym argumentem będzie fakt, że język rosyjski wraz z angielskim, został przyjęty jako język dla porozumienia się na międzynarodowej stacji kosmicznej.

Początkującą osobę, która chcę się uczyć języka rosyjskiego, trzeba jednak uprzedzić o trudnościach tego języka. To, co jest zwyczajne dla rosyjskojęzycznego, osoby która osłuchana jest z tym językiem od kołyski, dla cudzoziemca sprawia ogromną trudność. W języku rosyjskim mamy o wiele więcej zasad i reguł, których należy się nauczyć, w porównaniu do języka angielskiego czy niemieckiego.

Jednak najbardziej zadziwiające jest to, że człowieka mieszkającego w Rosji, który jest nosicielem języka rosyjskiego, o wiele trudniej jest przekonać o tym, że warto uczyć się i znać ten język. Wiele Rosjan w miejsce pięknej rosyjskiej mowy, używa wulgaryzmów, wykrzyknień z żargonem i zwrotów nie do przyjęcia…

Tłumaczyła: Karolina Markiewicz 

Państwo: 
Dział: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
6 + 7 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.