38-letnia Emine Bulut została zadźgana nożem w kawiarni 18 sierpnia w Kirikkale.Wideo opublikowane w mediach społecznościowych pokazuje matkę krzyczącą i trzymającą szyję, gdy jej 10-letnia córka błaga ją, aby nie umarła.

Według „We Will Stop Femicide”, platformy na rzecz praw kobiet, w Turcji w pierwszych siedmiu miesiącach 2019 r. zabito 245 kobiet. Matka zabrała córkę do kawiarni, by spotkać się z byłym mężem Fedai Veranem, gdzie ją zaatakował.Składając zeznania w sądzie, Varan powiedział: „Po tym, jak obraziła mnie, mówiąc o opiece nad naszym dzieckiem, dźgnąłem ją nożem, który przyniosłem”.Następnie wsiadł do taksówki i uciekł z miejsca zdarzenia. Pani Bulut zmarła później w szpitalu.

Na filmie z kawiarni słychać krzyk matki: „Nie chcę umrzeć”, gdy jej córka błaga ją o życie.

Nazwisko i ostatnie słowa Buliut są używane w mediach społecznościowych, aby ożywić debatę na temat praw kobiet w tym kraju.

Burmistrz Stambułu napisał na swoim Twitterze: „Straciliśmy Emine Bulut z powodu przemocy mężczyzn. Stajemy przy kobietach i dzieciach w walce z przemocą i nadal będziemy to robić”.

Gulsum Kav, przedstawicielka We Will Stop Femicide, powiedziała BBC: „Fakt, że jej ostatni płacz prosił, aby nie zostać zabitą, jest symbolem tego, jak mało pragniemy my jako kobiety. W Turcji nasze żądanie, jako kobiety, jest nie do zabicia.

„To był ostatni płacz Emine. I fakt, że jej dziecko płakało:„ Mamo nie umieraj ”… Nie sądzę, żeby ktokolwiek na świecie mógł przymknąć na to oko, bez względu na to, co widzą.”

Według We Will Stop Femicide 32 kobiety zostały zabite w samym lipcu. Kav powiedziała, że ​​ludzie w Turcji zaczynają być bardziej świadomi, że „istnieje problem zabójstwa”. To zdarzenie, to zabójstwo kobiety ze względu na jej płeć.

Raport Uniwersytetu Hecettepe wykazał, że 36% kobiet było poddanych przemocy fizycznej przynajmniej raz w życiu.

„Od tego czasu coraz więcej osób przyłącza się do ruchu na rzecz praw kobiet. Nasza walka o to rozprzestrzeniła się na wszystkie części społeczeństwa. Żądania kobiet, by nie być zabijanym ani poddawanym przemocy stały się powszechną prośbą społeczną” - powiedziała Kay.

A.G.

Źródło: bbc

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.