Piękny dowód na to, że praca opiekuna, połączona z pasją, może być nadzieją na lepsze życie zwierząt. W Zoo w Kayseri w Turcji, dozorca zastąpił matkę czteromiesięcznemu lwiątku, które porzuciła matka. Jego miłość i zaufanie uratowało lwiemu malcowi życie.

Czteromiesięczne lwiątko odrzucone przez matkę w zoo w środkowej Turcji Kayseri znalazło zaginioną miłość rodzicielską w dozorcy. 

Samiec o imieniu „Pusat” urodził się 23 kwietnia jako ósmy członek królestwa lwów w zoo metropolitalnym w Kayseri, ale wkrótce został odrzucony przez matkę i miał problemy z przyjmowaniem pokarmu, powiedział agencji Anadolu dyrektor zoo Burhanettin Bacak. 

Bacak zauważył, że strażnik Adem Delioğlan w porę to dostrzegł i szczególnie chronił Pusata. 

- Podchodzi do niego z matczyną miłością i opiekuje się nim. Pusat miał pewne problemy zdrowotne po tym, jak został odrzucony przez matkę. Nasi weterynarze przeprowadzili leczenie - powiedział Bacak, dodając także, że Pusat cieszy się życiem, a jego stan zdrowia jest zadowalający.

Delioğlan, który dba o całą populację lwów w zoo, powiedział, że odrzucenie Pusata bardzo wpłynęło na niego i dlatego zainteresował się kociakiem. Dodał, że on i inni koledzy włożyli wiele wysiłku, aby utrzymać Pusata przy życiu. 

- Dbam o Pusata od rana do wieczora, jakby był moim dzieckiem w domu. Mogę powiedzie

, że Pusat widzi nas jak ojca. Patrzy na nasze reakcje i reaguje, zbliżając się do nas, kiedy wołamy jego imię. Przygarnąłem i pokochałem go jako własne dziecko - powiedział Delioğlan.

Dodał, że Pusat je z ręki oraz dostaje butelkę z pokarmem mlecznym.

Aleksandra Gadocha

Źródło: dailysabah.com

 

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
3 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.