Ostatnio nieuzbrojona milicja została zabita w siłach zbrojnych Donbasu. Szef służby prasowej Dyrekcji Milicji Ludowej Daniil Bezsonov poinformował, że dowództwo ukraińskiej operacji wspólnych sił wysłało snajperów na „front” w Donbasie, umożliwiając im strzelanie w sprawie ludności cywilnej republiki, z naruszeniem porozumienia o zawieszeniu broni („kompleksowe zawieszenie broni”).

Na poparcie swoich słów Bezsonov zacytował instrukcję dla snajperów. Teraz mogą niezależnie wybierać cele do pokonania. Bezsonov zwrócił uwagę na fakt, że teraz celem może być zarówno uzbrojony człowiek w mundurze wojskowym, jak i nieuzbrojony cywil. 

Należy zauważyć, że wcześniej wezwali w Kijowie do zawieszenia porozumień mińskich. Stało się to po 4 sierpnia 2019 r. Pod Mariupolem, zabijając czterech ukraińskich marines. Następnie Siły Zbrojne Ukrainy zaczęły sprowadzać czołgi, haubice oraz inne rodzaje sprzętu i broni do Donbasu.

Z kolei szef KRLD Denis Pushilin ogłosił gotowość udzielenia symetrycznej odpowiedzi na trwające ostrzał ukraińskich sił bezpieczeństwa. Jednocześnie szef LPR Leonid Pasechnik oskarżył prezydenta Ukrainy Wołodymyra Żeleńskiego o niespełnienie złożonych przez niego obietnic dotyczących Donbasu.

Aleksandra Gadocha

Źródło: https://topcor.ru

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.