Szef administracji okupacyjnej Vladimir Konstantinow powiedział, że Ukraina powinna spodziewać się pozwów za blokady nałożone na Krym. Są to: wodna, energetyczna, a także żywnościowa.

Rada Państwowa okupowanego Krymu utworzyła niedawno specjalną grupę roboczą, której zadaniem stało się ocenienie „szkód wyrządzonych gospodarce półwyspu przez działania Ukrainy”, poinformowała 9 kwietnia rosyjska agencja Interfax.

Mówca tak zwanego „parlamentu republikańskiego” Vladimir Konstantinow uważa, że obliczenie wartości szkód wyrządzonych przez Ukrainę jest „więcej niż oczywiste”. Według niego grupa robocza będzie działać na zasadach podobnych do tych kierujących Dumą Państwową Federacji Rosyjskiej. Osobą kierującą całym przedsięwzięciem zostanie pierwszy wice mówca Efim Fix.

Według Konstantinowa, Krym podlegający ukraińskiej jurysdykcji poniósł „ogromne straty”. Zaproponował także ocenienie wysokości strat wyrządzonych przez Ukrainę już po aneksji półwyspu przez Rosję.

Marszałek Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej Wiaczesław Wołodin podczas swojej wizyty w krymskim Syferopolu odbytej 15 marca 2019 r. zaproponował domaganie się od Ukrainy odszkodowania przez 25 lat za to, że „Półwysep Krymski należał do sąsiedniego państwa”. Dzień później ogłosił powstanie grupy do obliczania wartości odniesionych „szkód”.

Wołodin nazwał aneksją okres przynależności półwyspu do terytorium Ukrainy i oświadczył, że władze kraju “zhańbiły Krym".

Utworzenie grupy roboczej zajmującej się określaniem wielkości strat ogłoszono 20 marca.

Rosja zaanektowała Krym po nielegalnym „referendum” z dnia 16 marca 2014 roku. Ukraina oraz większość krajów świata nie uznają aneksji półwyspu. Obecnie istnieje reżim kontrolny łączący kontynentalną część kraju oraz Krym, ale Ukraina nie kontroluje półwyspu.

Pod redakcją Małgorzaty Kruszyny

Źródło: https://gordonua.com/news/crimea/v-okkupirovannom-krymu-sozdali-rabochuyu-gruppu-dlya-podscheta-prichinennogo-ukrainoy-ushcherba-874370.html

 

 

Państwo: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.