Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker w rozmowie telefonicznej z obecnym prezydentem Ukrainy Petro Poroszenką, przyjął pozytywnie informację o wolnych wyborach prezydenckich na Ukrainie.

7 maja obecny prezydent Ukrainy - Petro Poroszenko przeprowadził rozmowę telefoniczną z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckerem. O fakcie tym poinformowała oficjalna strona internetowa najwyższego ukraińskiego urzędnika.

„Junker przyjął z zadowoleniem informację o wolnych i demokratycznych wyborach prezydenckich na Ukrainie, które potwierdziły zaangażowanie państwa na rzecz europejskich wartości demokratycznych. Powiedział także, że UE będzie nadal silnie wspierać Ukrainę i naród ukraiński na drodze do reform i integracji europejskiej.” – czytamy w opublikowanym raporcie.

21 kwietnia na Ukrainie odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Według ostatecznych wyników nową głową państwa został nikt inny jak tylko showman Vladimir Zelensky, uzyskując 73,22% głosów. Dla porównania, Poroszenko otrzymał zaledwie 24,45%.

Małgorzata Kruszyna

Źródło: https://gordonua.com/news/politics/yunker-zayavil-poroshenko-o-reshitelnoy-podderzhke-ukrainy-evrosoyuzom-944864.html

 

 

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.