Kandydaci na prezydenta Petro Poroszenko i Władimir Zielenski rozmawiali przez telefon na antenie lokalnego kanału telewizyjnego. Obecny prezydent zaprosił swego oponenta, by ten w ciągu 40 minut przyjechał do studia na debatę.  

Jak podaje RIA Novosti, Zielenski odrzucił propozycję, ponieważ, jak stwierdził, jedzie do Francji. Dodał, że Poroszenko powinien wiedzieć o jego podróży. "Samochody Służby Bezpieczeństwa Ukrainy eskortowały mnie na lotnisko" – powiedział Zielenski.

Podkreślił, że zamierza spotkać się z prezydentem Francji w Paryżu.

Po raz kolejny potwierdził zamiar pojawienia się na stadionie, gdzie ma odbyć się debata z udziałem obu kandydatów na stanowisko.

Przypomnijmy, że druga tura wyborów prezydenckich będzie miała miejsce na Ukrainie 21 kwietnia. O stanowisko głowy państwa ubiega się kandydat z ramienia partii "Sługa Narodu" Władimir Zielenski i obecny prezydent Petro Poroszenko.

Według wyników sondażu, przeprowadzonego przez grupę socjologiczną "Ranking", 39% Ukraińców spodziewa się falsyfikacji podczas drugiej tury wyborów.

Wcześniej Zielenski zaproponował przeprowadzenie debaty na Stadionie Olimpijskim 19 kwietnia. Obaj kandydaci przeszli testy na obecność alkoholu i narkotyków. Poroszenko wykonał badania w punkcie przy stadionie, Zielenski – w prywatnej klinice.

 

Tłumaczenie: Noemi Grześkowiak

Źródło: http://www.aif.ru/politics/world/poroshenko_i_zelenskiy_poobshchalis_po_telefonu_v_efire_telekanala

 

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.