Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy zwróciło się do ambasady Ukrainy w Niemczech oraz konsulatu w Monachium z prośbą o podjęcie działań mających na celu zakończenie działalności niemieckiej firmy na terytorium okupowanego przez Rosję Krymu.

Sprawa dotyczy firmy, która ma zająć się odnową Schodów Mitrydatesa w Kerczu. Zgodnie z publicznie dostępnymi informacjami, jednym ze współzałożycieli przedsiębiorstwa jest mieszkaniec Niemiec.

Jak poinformowało rosyjskie Ministerstwo Kultury Krymu, firma rozpocznie pracę renowacyjne „w najbliższym czasie”, a prace mają być zakończone do 1 września 2020 roku.

Poprzednie próby odrestaurowania schodów zakończyły się sprawami karnymi, związanymi z tym, że prace były prowadzone, w niektórych częściach, niezgodnie z dokumentacją. Kiedy uchybienia wyszły na jaw, zdecydowano o zmienieniu wykonawcy.

Wielkie Schody Mitrydatesa są jednym z głównych Symboli Kerczu, ich uszkodzenie miało miejsce w 2015 roku. We wrześniu 2016 roku, prezydent Rosji, Władimir Putin, w trakcie swojej wizyty w Kerczu obiecał przeznaczyć na odrestaurowanie schodów ponad miliard rubli. Pierwsza próba, na którą przeznaczono 167 milionów rubli okazała się nieefektywna. W maju 2019 roku władze Krymu ogłosiły nowy przetarg. Tym razem na realizację celu przeznaczono 652 miliony rubli.

Tłumaczenie: Jędrzej Kutzmann

Źródło: https://ru.krymr.com/a/news-mid-ukrainy-podryadchik-mitridatskaya-lestnitsa/30146424.html

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
2 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.