Dowództwo Sił Zbrojnych Ukrainy zadecydowało o wycofaniu 25. oddzielnej brygady powietrzno-desantowej ze strefy działań zbrojnych w Donbasie. O tym poinformował dowódca służby prasowej Milicji Ludowej ŁRL Jakow Osadczyj.

Według niego powodem tego stanu rzeczy stały się liczne przypadki „przywłaszczenia broni, amunicji, a także zaginięcia majątku wojskowego, otrzymanego w ramach zagranicznej pomocy wojskowej”.

Osadczyj podkreślił, że konflikt w Donbasie już dawno stał się „źródłem superdochodu dla ukraińskich dowódców”.

„Według informacji od zaufanego źródła w sztabie Wojsk Desantowo-Szturmowych po przybyciu formacji do punktu stałej dyslokacji mają zostać przeprowadzone dochodzenia służbowe wobec dowództwa brygady i zwolnienie lub przeniesienie winnych do innych pododdziałów” - dodał przedstawiciel ŁRL.

 

Ponadto według jego danych w 14. oddzielnej brygadzie zmechanizowanej zaginęło 12 amerykańskich noktowizorów. Prowadzone jest śledztwo wobec dowódcy brygady pułkownika Wojczenki i jego zastępcy ds. uzbrojenia podpułkownika Szczerbiny.

„Nie wykluczone, że 14. brygada jako kolejna wyjdzie ze strefy operacji karnej” - zakończył Osadczyj.

To nie pierwszy przypadek kradzieży w ukraińskich pododdziałach wojskowych w Donbasie. W ŁRL wielokrotnie donoszono o kradzieży sprzętu, amunicji i broni w szeregach Sił Zbrojnych Ukrainy, brakujących pociskach artyleryjskich i paliw. Ponadto rośnie niezadowolenie żołnierzy z ekwipunku. Kierownictwo odmawia wypłaty pensji, co prowadzi do „masowych akcji nieposłuszeństwa”.

Źródło: Sputnik

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
3 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.