Szef sztabu wyborczego Europejskiej Partii Solidarności (dawniej PPP „Solidarność”) Siergiej Berezenko wyjawił główne przyczyny porażki Petra Poroszenki w wyborach prezydenckich w 2019 roku. Uczynił to w wywiadzie dla RBC-Ukraina.

Berezenko powiedział, że głównym powodem porażki był brak koniecznej komunikacji z wyborcami za pośrednictwem telewizji i sieci społecznościowych.

„Pierwszym z nich jest brak koniecznej komunikacji z wyborcą za pośrednictwem telewizji i sieci społecznościowych. Wierzyliśmy, że kraj dzieli się na urzędników, którzy troszczą się przede wszystkim o dobro Ukrainy, a także tych, którzy chcieliby żyć dobrze i spokojnie nawet w świecie nieustannie zagrażającym konfliktem z Rosją. Proporcje miały rozłożyć się mniej więcej 60/40. Pojawienie się Zelensky’ego dokonało zupełnie innego podziału. Zwolennicy nowego porządku stanęli przeciwko tym, którzy opowiadali się za starym.” - powiedział Berezenko

„Podczas kampanii prezydenckiej wszyscy politycy trzymali się starego ładu, tylko Zelensky był inny i wygrał drugą turę mimo że po pierwszej cała reszta politycznej sceny opowiedziała się za Poroszenką.” – dodał.

Powiedział, że pierwotnie Poroszenko był postrzegany jako potencjalny rywal w wyborach prezydenckich dla Julii Tymoszenko.

„Jeśli cofniemy się pamięcią do jesieni 2018 roku, przypomnimy, że wtedy naszym najważniejszym priorytetem pozostawała kwestia Julii Tymoszenko. Zespół zajmujący się jej kampanią, w pełni wierząc w zwycięstwo, zdecydował, że cały kraj jest już gotowy na przybycie osoby tego formatu. Natomiast ukraińskie elity obrały ją za najpoważniejszą rywalkę. Zelensky nie był brany na poważnie. Zgodnie z preferencjami wyborczymi powinien zająć maksymalnie trzecie miejsce. Myliliśmy się.” – przyznał Berezenko.

Warto zauważyć, że deputowany ludowy Siergiej Berezenko w siedzibie Poroszenki w wyborach prezydenckich był odpowiedzialny za organizację i kierowanie tłumem.

Małgorzata Kruszyna

Źródło: https://bykvu.com/bukvy/119633-v-shtabe-poroshenko-ozvuchili-prichiny-porazheniya-na-prezidentskikh-vyborakh

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.