Państwo powinno udzielać większego wsparcia stowarzyszeniom, które chronią młodych ludzi przed alkoholizmem i narkomanią - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zelensky.

Szef państwa wraz z żoną Eleną wziął udział w otwarciu 11. obozu sportowo-terapeutycznego Międzynarodowego Stowarzyszenia Antynarkotykowego, który odbywa się w pensjonacie „Prolisok” w rejonie Kijowa. Międzynarodowe Stowarzyszenie Antynarkotykowe zajmuje się zapobieganiem i leczeniem uzależnienia od narkotyków i alkoholu na Ukrainie, w Gruzji i Mołdawii od ponad 10 lat.

Zelensky podkreślił, że politycy i państwo mają realne możliwości, aby wspierać organizacje, które pomagają osobom uzależnionym powrócić do zdrowego życia.

„Po moim przyjeździe chcę zaświadczyć, że państwo powinno zwrócić uwagę na ten problem. Wszyscy, a przede wszystkim politycy, muszą wspierać uzależnionych, przyjeżdżać do miejsc, w których przebywają, interesować się ich problemami, a także pokazywać, że nie są obojętni na tego typu problemy.” – powiedział prezydent.

 

Co, zdaniem Zelensky'ego, powinno zrobić państwo, aby rozwiązać problem uzależnienia od narkotyków i alkoholu?

  1. państwo powinno już na poziomie legislacyjnym udzielać większego wsparcia stowarzyszeniom, które chronią młodych ludzi przed alkoholizmem i narkomanią

  2. chronić młodych ludzi i innych Ukraińców przed alkoholizmem i narkomanią

  3. sformułować jasny plan działań mających na celu rozwiązanie tych problemów

 

Małgorzata Kruszyna

Źródło: https://24tv.ua/zelenskiy_zvernuv_uvagu_na_problemi_alkogolizmu_i_narkomaniyi_n1158256

 

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.