Państwowa Agencja Ukrainy ds. Kina podjęła decyzję o przeznaczeniu na produkcję filmu dokumentalnego „Kakofonia Donbasu” środków w wysokości 1.1 miliona ukraińskich hrywien.

„14 grudnia Państwowa Agencja Ukrainy ds. Kina podpisała kontrakt z firmą „Trempel Films” na udzielenie projektowi „Kakofonia Donbasu” państwowej pomocy finansowej w wysokości 1.1 miliona ukraińskich hrywien. Łączna wartość produkcji filmu to 4 miliony ukraińskich hrywien” – podaje w komunikacie oficjalna strona Kina Państwowego na portalu społecznościowym Facebook.

Film dokumentalny „Kakofonia Donbasu”, którego wspólną produkcję realizuje Ukraina i Francja, został jednym ze zwycięzców Dziewiątego Konkursu Kina Państwowego. Autorem scenariusza i reżyserem filmu jest Igor Minajew, a producentem – Jurij Leuta.

W komunikacie zauważa się, że „Kakofonia Donbasu” to film refleksyjny. Idea obrazu zawiera się w badaniu utworzenia mitu o Donbasie, kierując się archiwalnymi materiałami dokumentalnymi, i w nakręceniu filmu pełnometrażowego.

Tłumaczyła: Karina Horzelska

Źródło: http://interfax.com.ua/news/general/390730.html

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.