Strona Główna >> Gruzja >> Polityka >> Ambasador USA: „W Gruzji trwa antyzachodnia kampania”

2023-03-13 16:05:25

Ambasador USA: „W Gruzji trwa antyzachodnia kampania”

„Jest jasne, że przez ostatnie 6-8 miesięcy w Gruzji toczyła się kampania, która próbuje podważyć silne partnerstwo między Gruzją a Zachodem

©zdjęcie Ambasada USA

„Jest jasne, że przez ostatnie 6-8 miesięcy w Gruzji toczyła się kampania, która próbuje podważyć silne partnerstwo między Gruzją a Zachodem, między Gruzją a USA, między Gruzją a Unią Europejską. Jest to sprzeczne z wyraźnym wyborem narodu gruzińskiego, który bardzo wyraźnie i wielokrotnie wybierał drogę do Europy.

Ludzie chcą europejskiej przyszłości, ludzie chcą silnej demokracji, ludzie chcą odnoszącej sukcesy i zróżnicowanej gospodarki niezależnej od Rosji. 

W poprzednich latach Gruzja poczyniła realne postępy w dystansowaniu się od Rosji. Ta dynamika musi być kontynuowana. Gruzja nie ma powodu, by polegać na Rosji w zakresie handlu, bezpieczeństwa czy czegokolwiek innego.

Wszyscy potrzebujemy dobrych przyjaciół i myślę, że ci, którzy próbują podważyć silną przyjaźń Gruzji ze Stanami Zjednoczonymi, UE i wieloma innymi krajami, powinni usłyszeć od Gruzinów, że jest to niedopuszczalne”. 

Dział: Polityka

Autor:
Kelly Degnan, ambasador USA w Gruzji | tłumaczenie: Redakcja

Żródło:
https://www.newsgeorgia.ge/posol-ssha-v-gruzii-idet-antizapadnaja-kompanija/

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.