Strona Główna >> Ukraina >> Polityka >> czy Ukraińcy potrzebują pomocy

2023-03-14 09:24:22

czy Ukraińcy potrzebują pomocy

Ostra akcja przeciwko luksusowym samochodom w Austrii: Waldhäusl sprawdza, czy Ukraińcy potrzebują pomocy

 

Kontrowersyjny radny ds. azylu z Dolnej Austrii Gottfried Waldhäusl („ Wiedeń nadal byłby Wiedniem ”) sprawdza teraz, Będzie się sprawdzać który z ukraińskich uchodźców potrzebuje pomocy i czy potrzebuje pomocy. W zeszłym tygodniu zarządził sprawdzenie wszystkich wysiedleńców „pod kątem ich pojazdów i wystawnego stylu życia”.

Polityk FPÖ zapowiedział w sobotniej audycji „ostre działania” przeciwko ukraińskim luksusowym samochodom”. Jednocześnie Waldhäusl oskarżył turkusowo-zielony rząd federalny o „kłamstwo azylowe”.

Dzieci byłyby dowożone do szkoły SUV-em o wartości 70 000 euro

Według audycji w Dolnej Austrii zarejestrowanych jest około 12 000 Ukraińców, z czego około 10 350 jest objętych podstawową opieką. „Każdego dnia otrzymuję skargi od ludności dotyczące luksusowych samochodów wysiedlonych Ukraińców, którzy otrzymują od nas podstawowe usługi. Nie rozumiem też, dlaczego mielibyśmy wspierać kogoś, kto dowozi dzieci do przedszkola SUV-em za 70 000 euro” – powiedział Waldhäusl. Zgodnie z audycją w kontroli biorą udział usługodawcy noclegowi. „Jeśli zostanie ustalone, że nie ma potrzeby pomocy, podstawowe usługi zostaną anulowane” – napisano.

„Nie widzę, żeby majątek Dolnoaustriaków był wliczany do opieki społecznej, a zagraniczny majątek wypędzonych nie był wykorzystywany do określenia potrzeby pomocy. Z pewnością nie będę wspierać nadużyć społecznych, ale będę z nimi walczyć, w grę wchodzą też duże pieniądze z podatków” – powiedział Waldhäusl. 

Dział: Polityka

Autor:
Redakcja- wybrane

Żródło:
https://exxpress.at/

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.