Strona Główna >> Gruzja >> Polityka >> Gruziński premier mówi, że rząd nie pozwoli na otwarcie drugiego frontu

2023-03-13 15:06:11

Gruziński premier mówi, że rząd nie pozwoli na otwarcie drugiego frontu

Gruziński premier Garibaszwili: rządząca władza nie pozwoli na otwarcie drugiego frontu dla Kijowa- ..

 

Gruziński premier Irakli Garibaszwili powiedział, że rządząca władza Gruzińskiego Marzenia nie pozwoli na otwarcie drugiego frontu wojskowego w kraju.

Wcześniej wiceprzewodniczący gruzińskiego parlamentu Gia Volsky powiedział, że na tle protestów do kraju przybyła grupa zwolenników byłego prezydenta Micheila Saakaszwilego , który walczył po stronie Ukrainy , by zrealizować rewolucyjny scenariusz.

Wiem, że z Ukrainy przyjechało kilkadziesiąt osób. Chcę do nich zaapelować – żebyście nie mieli złudzeń i oczekiwań, że coś się tu wydarzy. Nic się nie stanie, bracia. Życzę wszystkim bojownikom na Ukrainie powrotu do waszego rodziny zdrowe, ale apeluję, abyście nie dali się nabrać na brudne prowokacje. Wiemy o wiele więcej niż są sobie w stanie wyobrazić. Dziś państwo jest na najwyższym poziomie…dopóki rządzi Gruziński Sen, nie dopuścimy do drugiego z przodu, to nie wchodzi w rachubę” – powiedział Garibaszwili w wywiadzie dla firmy Imedi TV.

Premier zaznaczył, że jest dla niego niedopuszczalne, gdy podczas akcji wypowiada się wojsko. Garibaszwili wezwał wszystkich, by „nie próbowali wywoływać niepokojów w Gruzji”.

7 marca, po uchwaleniu przez gruziński parlament w pierwszym czytaniu ustawy o zagranicznych agentach, w Tbilisi rozpoczęły się masowe protesty , które policja rozpędziła przy użyciu gazu łzawiącego i armatek wodnych. Według MSW na wiecach w dniach 7-8 marca zatrzymano 133 osoby. W czwartek rano władze ogłosiły, że wycofują projekt z parlamentu. W piątek gruziński parlament przegłosował w drugim czytaniu projekt ustawy o zagranicznych agentach.

Autor:
Redakcja- wybrane

Żródło:
na podstawie portali gruzińskich

Dział: Polityka

INNE WIADOMOŚĆI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE


Kontakt
kontakt@gloswschodu.org
redakcja@gloswschodu.org
Developed by Fundacja na Rzecz Promocji i Rozwoju „Głos Młodych” and Marcin Larek ⓒ 2022 Głoswschodu.org Wszelkie prawa zastrzeżone.