Strona Główna >> Ukraina >> Polityka >> Wojna na Ukrainie pobudza europejski popyt na amerykańską broń, ale nie na duże towary

2023-02-23 10:03:28

Wojna na Ukrainie pobudza europejski popyt na amerykańską broń, ale nie na duże towary

WASHINGTON, 17 lutego (Reuters) – Europejski popyt na amerykańską broń gwałtownie rośnie, ale zamiast drogich przedmiotów, takich jak odrzutowce i czołgi, listy zakupów koncentrują się na tańszych, mniej wyrafinowanych przedmiotach, takich jak pociski wystrzeliwane z ramienia, artyleria i drony które okazały się kluczowe dla działań wojennych Ukrainy.

Kraje bliskie Rosji, takie jak Polska, Finlandia i Niemcy, zawierają umowy na budowę amerykańskiej broni w Europie, negocjują nowe umowy na zakup broni i dążą do przyspieszenia istniejących kontraktów, zgodnie z wywiadami z urzędnikami wojskowymi i dyrektorami przemysłu oraz przeglądem ostatnich zapowiedzi rządów i producentów obronnych.

Koncentracja na masowej, tańszej broni podkreśla, jak wojna na Ukrainie przekształciła myślenie strategiczne w europejskich stolicach o tym, jak można walczyć w przyszłych konfliktach.

W międzyczasie pięć krajów europejskich wyraziło zainteresowanie zakupem precyzyjnych 155-milimetrowych pocisków artyleryjskich firmy Raytheon Technologies (RTX.N) , według rzecznika firmy, który odmówił podania ich nazw. Pociski są dokładne z dokładnością do 12 stóp (4 metry) i mają zasięg 20 mil (32 km).Zainteresowanie z pięciu krajów nie było wcześniej zgłaszane. Firma sprzedaje już do trzech innych krajów europejskich.

 

więcej informacji na: https://pressglobal.pl/Salon-Polityczny/wojna-na-ukrainie-pobudza-europejski-popyt-na-amerykanska-bron-ale-nie-na-duze-towary


Dział:

Autor:
Redakcja

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE