Strona Główna >> Krigistan >> Lifestyle >> Podjęto decyzję o zablokowaniu TikToka w Kirgistanie

2023-10-05 18:46:03

Podjęto decyzję o zablokowaniu TikToka w Kirgistanie

Ministerstwo kultury, informacji, sportu i polityki młodzieżowej Kirgistanu zdecydowało się na zakazanie korzystania z TikToka w całym kraju, ze względu na to, że platforma źle wpływa na dzieci - jak podaje portal 24.kg.

Zdjęcie: Jakub Porzycki / NurPhoto / Getty Images
 

Z postulatem zablokowania platformy na terytorium Kirgistanu wystąpiło Ministerstwo kultury, informacji, sportu i polityki młodzieżowej, zwracając się do Ministerstwa rozwoju cyfrowego. 

Według danych departamentu, kilka organizacji pozarządowych ogłosiło, że TikTok negatywnie oddziaływa na rozwój psychiczny i zdrowie dzieci. Szczególnie, że po obejrzeniu niektórych filmików nastolatki próbują powtórzyć to, co na nich przedstawiono, a może być to niebezpieczne. 

Oprócz tego zauważono, że z powodu nie w pełni ukształtowanej psychiki dzieci, treści na platformie wzbudzają zazdrość. A to z kolei, jak podkreśla Ministerstwo Kultury, źle wpływa na stan emocjonalny najmłodszych. 

Ministerstwo przeprowadziło analizę kontentu na TikToku, z której wynika, że platforma nie umożliwia ograniczenia dostępu do informacji, która mogłaby szkodzić zdrowiu i rozwojowi dzieci, brakuje również funkcji kontrolujących treści ze względu na wiek użytkowników. 

Decyzja departamentu została skierowana do Ministerstwa Cyfrowego w celu podjęcia kolejnych postanowień w ramach ustawodawstwa Kirgistanu. 

Ostatnio w Kirgistanie przyjęto ustawę zakazującą rozprzestrzeniania informacji propagującej treści LGBT wśród dzieci. 

Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku wypłynęła informacja, że TikTok zamierza otworzyć swoje przedstawicielstwa w Astanie i Ałmatach. W styczniu do platformy dodano język kazachski. 

TikTok, zgodnie z opisem na jej oficjalnej stronie, to platforma przeznaczona do tworzenia krótkich filmików. Posiada swoje oddziały na całym świecie, w tym Los Angeles, Nowym Jorku, Londynie, Paryżu, Berlinie, Dubaju, Mumbaju, Singapurze, Dżakarcie, Seulu i Tokio. 

Dział:

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.