Strona Główna >> Gruzja >> Sport >> Festiwal „Nocne serenady” ponownie zgromadzi Gruzińskie i zagraniczne gwiazdy muzyki

2023-07-27 12:30:54

Festiwal „Nocne serenady” ponownie zgromadzi Gruzińskie i zagraniczne gwiazdy muzyki

Koncerty festiwalowe planowane są w Tbilisi, Batumi i Bordżomi.

© dzięki uprzejmości Night Serenades

 

TBILISI, 26 lipca — Sputnik. Międzynarodowy festiwal muzyki klasycznej „Nocne serenady”, który będzie się odbywał od 22 sierpnia do 24 września, tradycyjnie zgromadzi w Gruzji uznanych na całym świecie lokalnych i zagranicznych wykonawców, informują organizatorzy. 

W ramach festiwalu zaplanowano sześć koncertów, które odbędą się w trzech miastach – Tbilisi, Batumi i Bordżomi.

Na festiwalu wystąpią: dyrygent z Włoch Beatrice Venezi, gruzińska skrzypaczka Veriko Tchumburidze, włoska skrzypaczka Laura Marzadori, włoski śpiewak operowy Ricardo Marinello, tenor George Oniani i wielu innych.

Międzynarodowy Festiwal „Nocne serenady” powstał w 1982 roku. Każdego lata festiwal odbywał się w mieście Pitsunda (Bichwinta, Abchazja) i cieszył się ogromną popularnością. W 1991 roku zaprzestano organizacji festiwalu i dopiero 18 lat później, w 2009 roku, udało się go przywrócić w Adżarii.

Kierownikami artystycznymi festiwalu są Liana i Georgi Isakadze. Organizatorem imprezy jest firma Art Alliance.

Dział: Muzyka Sport

Autor:
Redakcja portalu Sputnik Грузия | Tłumaczenie: Kamila Zakrzewska

Żródło:
https://sputnik-georgia.ru/20230726/festival-nochnye-serenady-vnov-soberet-gruzinskikh-i-zarubezhnykh-zvezd-muzyki-280115640.html

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.